Hypersonický bombardér SR-72

Společnost Lockheed Martin potvrdila svůj záměr vyvinout hypersonický dálkový průzkumný a bombardovací letoun. Stroj nese označení SR-72 a má být ideovým následovníkem legendárního „černého“ vysoce nadzvukového stroje SR-71 Blackbird.

Koncept hypersonického bombardéru Lockheed Martin SR-72
foto: Lockheed Martin

Lockheed SR-71 Blackbird byl průzkumný letoun s maximální rychlostí vodorovného letu Mach 3. Stroj drží absolutní rychlostní rekord pilotovaného letadla – 3 529,56 km/h. Rychleji se v atmosféře pohybují již jen stroje s raketovým motorem.

Nyní chce americký gigant Lockheed Martin ve spolupráci s americkým letectvem (US Air Force) navázat na výkony tohoto výjimečného stroje. Nový hypersonický průzkumný a bombardovací letoun SR-72 má dosahovat rychlosti až Mach 6. První stroje chce US Air Force získat v roce 2030.

CELÝ ČLÁNEK NA ARMÁDNÍNOVINY.CZ

8 Comments on “Hypersonický bombardér SR-72”

  1. Každý na to může mít
    Každý na to může mít svůj názor. Ale rozhodně toto není reklamně komerčním článkem, ale spíše technicko-informačním. Jako většina článků na Hybridu, máte ale pravdu, v tom, že nevím jaký přínos má vojenství v případě hybridních pohonů. Válečná vojenská technika a technologie je motorem pokrokových technologií nakonec mnoho věcí používaných v běžném životě byly původně určeny pro vojenské účely. Myslím si, že tento článek by měl být na hybridu tedy doplněn o informaci, že se u těchto strojů už nemůže jednat o klasické bombardéry ale o letouny s řízenými naváděnými raketami jež při předpokládané rychlosti stroje budou schopny předpokládaný cíl zasáhnout. – Je to věcí každého, ale jako antimilitarista si na Hybridu.cz raději přečtu o běžných dopravních hybridních strojích než o strojích na zabíjení.

Napsat komentář