Francie slaví 20 000 nabíječek a 2% podíl aut do zásuvky

Jan Horčík - 23 Říjen 2017

Francie se může pochlubit celkem 20 048 dobíjecích bodů ve 7242 lokacích. A navíc také zářijovým podílem nových aut do zásuvky dosahujícím 2 %.auto elektromobil Renault Zoe

Elektromobil Renault Zoe zůstává nejprodávanějším ve Francii, ale velice dobře si vede i ve zbytku Evropy.
foto: Renault

V listopadu 2015 měla Francie 10 000 nabíjecích bodů. Ještě před rokem se Francie podle statistik mohla pochlubit 14 799 dobíjecími body na 4507 místech. To znamená meziroční nárůst o 35,5 %, resp. 60,7 %.

Minulý rok na autosalonu v Paříži se nicméně francouzská vláda vyslovila pro to, aby v zemi bylo do roku 2020 celkem 100 000 nabíjecích bodů. Zbývajících 80 000 tedy zbývá vybudovat během následujících zhruba tří let.

Budou se hodit, protože podíl aut do zásuvky na celkových prodejích aut vytrvale stoupá. V září 2017 dosáhl 2 %, když se prodalo 2432 osobních elektromobilů, 560 lehkých elektrických dodávek a 1124 plug-in hybridů.

Lídrem trhu jednoznačně zůstává domácí elektromobil Renault Zoe s 52% podílem na celkovém prodeji elektromobilů (1267 prodaných kusů v září).

Zpět na HybridPřidat komentář

trosku zavadejici nadpis clanku. ty dve procenta samozrejme nejsou "2% podíl aut do zásuvky" ale "2% podíl PRODEJŮ aut do zásuvky". Kdyz dame prumernou zivotnost auta 10 let, tak dvouprocentni podil aut do zasuvky pri techhle prodejich (zpusobenych hlavne dotacema) by byl dosazen za 10 let.

Obrázek uživatele Kuk

Přesně tak. Todle je na úrovni klikbajtovej titulků a firemních píár pamfletů a ne na úrovní solidního média.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

100 000 revolučně příliš rychle nastavěných docela slabých nabíjecích bodů, nakonec dlouhodobě vhodných nejspíš jen pro plug-in hybridy.
I když ve Francii snad vychází benzín tak draho a elektřina tak levno, že tam plug-iny ekonomický smysl narozdíl od USA a Německa mají.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Off : jsem zvědav, kdy se tu objeví článek, že Tesla uzavřela dohodu o výstavbě továrny v Číně :).

este by som dodal informaciu o stavbe Tesla Supercahrger v Olomouci (8 stojanov, Dolní Novosadská 421/89), dnes pridane na supercharge.info
Mohol by to niekto overit...

Víme, už tu bylo. Kope se.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Jan Horčík

Viz. Tesla postaví čínskou továrnu v Šanghaji.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?