Ford už 18. listopadu 2019 představí plně elektrické SUV s dojezdem 600 km

Ford zveřejnil první designovou skicu zcela nového SUV s čistě elektrickým pohonem, inspirovaného Mustangem. Světová premiéra vozu proběhne 18. listopadu 2019.

Nový model ujede dle homologačního cyklu WLTP na jedno nabití až 600 km
foto: Ford

Slavnostní odhalení bude živě vysíláno z Los Angeles 18. listopadu od 3.00 SEČ. Podle předběžných parametrů bude mít nový elektrický automobil dojezd na jedno nabití až 600 km dle homologačního cyklu WLTP. Veřejnost si bude novinku poprvé moci prohlédnout na autosalonu v Los Angeles.

Ford tak následuje většinu dalších světových automobilek, které v posledních letech uvádějí na trh plně elektrická SUV. Mezi posledními jmenujme např. modely Mercedes-Benz EQC nebo Audi e-tron.

tisková zpráva

7 Comments on “Ford už 18. listopadu 2019 představí plně elektrické SUV s dojezdem 600 km”

  1. Tak, je evidentní, že auto je dělané hlavně pro US kde
    Tak, je evidentní, že auto je dělané hlavně pro US kde nám Ford tradici jako Škodovka u nás nebo VW v německu. I kdyby nastavili agresivní cenovku, tak u nás, s pověstí „Fordem tam, vlakem zpět“, bude Ford za 2M+ neprodejný.

  2. Tedy ambice s dojezdwm dobry. Ale bude to mastodont, aby se to
    Tedy ambice s dojezdwm dobry. Ale bude to mastodont, aby se to nej vesly fordi baterky co budou jiste na hmotnosti ~600+kg, protoze ta spotreba taky nebude ruzova, kdyby 20, tak bat.box musi mit 120kWh, ale myslim, ze to bude vic. Uvidime. Neni to tak davno, co hybridni mondeo dokazalo pri ridicove sebezapreni ujet ciste elektricky uzasnych 6km. Tak se snad nekde vyucili.

Napsat komentář