Ford ukáže v Hannoveru Transit Custom plug-in hybrid a další novinky

Ford – nejprodávanější značka užitkových vozů v Evropě – představí na veletrhu užitkových automobilů v německém Hannoveru novou řadu Transit se zabudovanou konektivitou a pokročilou elektrifikací.

Ford představí na veletrhu užitkových automobilů novou generaci modelů Transit se zabudovanou konektivitou a elektrifikovaným pohonem
foto: Ford

Ford představí na veletrhu užitkových automobilů, který se koná ve dnech 20. až 27. září v německém Hannoveru, novou generaci modelů Transit se zabudovanou konektivitou a elektrifikovaným pohonem. Tyto novinky ještě upevní vedoucí postavení značky na evropském trhu užitkových vozů.

Ford v Hannoveru vystaví širokou modelovou řadu vybavenou zabudovanými modemy. Ve světové premiéře se zde představí nový Ttransit s nosností do dvou tun a také nové Fordem vyvinuté služby pro provozovatele flotil.

Inovace Fordu v segmentu užitkových vozů pokračují elektrifikovanými produkty. V sériové formě se v Hannoveru ukáže Transit Custom plug-in hybrid (PHEV). Další novinkou je nový Transit se 48V mild-hybridním pohonem (mHEV). Je to poprvé, kdy se tato pokročilá technologie v daném segmentu objevuje.

Nový Transit – vyšší produktivita, hospodárnost i hybrid typu mHEV

Nový Ford Transit s nosností do dvou tun přijíždí s úspornějšími motory, vyšší nosností, zabudovanou konektivitou a pokročilými asistenčními systémy. Nový je rovněž vzhled jeho předních partií a interiér s vylepšenou nabídkou odkládacích prostor. Na trh vůz zamíří v polovině roku 2019.

Vedle zdokonalených vznětových motorů 2.0 EcoBlue si budou moci zákazníci objednat 48V mHEV pohon, který dále sníží spotřebu paliva, zejména v městském provozu. Tato technologie bude k dispozici pro vozy s manuální převodovkou.

Mild-hybridní technologie zachycuje při deceleraci energii do lithium-ion baterie o napětí 48 V a následně ji využívá k podpoře hnacího agregátu a rovněž k napájení elektrického příslušenství.

Transit Custom PHEV – nulové emise bez obav z nedostatečného dojezdu

Inovativní Transit Custom plug-in hybrid (PHEV) má vyspělou hybridní hnací soustavu, která umožňuje bezemisní provoz až do vzdálenosti 50 km. K prodloužení dojezdu po vyčerpání kapacity baterií slouží oceňovaný zážehový motor 1.0 EcoBoost, jenž při delších jízdách dobíjí zabudované baterie. Celkový dojezd přesahuje 500 km.

Transit Custom PHEV se v Hannoveru představuje ve finální podobě připravené pro sériovou výrobu. Díky tomu, že soustava kapalinou chlazených lithium-ion baterií je umístěna pod podlahou, zůstává zachován celý nákladový prostor.

Vůz má zcela nový interiér, převzatý z nejaktuálnějšího Transitu Custom, a je standardně vybaven zabudovaným modemem. FordPass Connect pro rozšířené možnosti konektivity.

Telematické a datové služby Ford – pro správu vozových parků

Ford představuje v Hannoveru dvě nové služby, vyvinuté ve vlastní režii oddělením Ford Smart Mobility. Při jejich vývoji oddělení FSM využilo poznatků nashromážděných ve vozových parcích provozovatelů všech velikostí a z nejrůznějších oborů stejně jako vlastní jedinečné znalosti svých vozů.

Telematické služby Ford poskytnou provozovatelům webovou aplikaci, která jim pomůže zlepšit vytížení vozů ve flotile, maximalizovat jejich dostupnost, optimalizovat provozní náklady a sledovat výkony řidičů.

Datové služby Ford umožní provozovatelům spolupracujícím se třetími stranami zpřístupnit a odesílat do cloudu data, která jsou jinak dostupná pouze výrobci. Provozovatelé si díky tomu budou moci nechat navrhnout vlastní fleetové řešení od dodavatele, jemuž dávají přednost.

V Hannoveru nechybí ani Ranger Raptor

Po spektakulárním debutu na herním veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem se nový Ranger Raptor představuje také automobilové veřejnosti. Divize Ford Performance vyvinula tento model pro příznivce sportovní jízdy v terénu. V Evropě se začne prodávat v polovině roku 2019. Pod kapotou má bi-turbo variantu vznětového motoru Ford 2.0 EcoBlue, naladěnou na 157 kW a 500 Nm.

tisková zpráva

9 Comments on “Ford ukáže v Hannoveru Transit Custom plug-in hybrid a další novinky”

Napsat komentář