Ford předvádí plug-in hybridy

Aby ve ztrátě se potácející automobilka demonstrovala svou zaujatost (takzvaně) ekologickými řešeními, rozhodla se ke spolupráci s rozvodnou společností Southern California Edison. Poskytne jí totiž několik hybridních automobilů Ford Escape Hybrid SUV modelové řady 2008, které budou Fordem upraveny na . Jinými slovy bude možné je doma nabít rovnou ze zásuvky. Ford si představuje, že jeho obchodní model se postupně rozroste z jižní Kalifornie do všech států USA.


K čemu taková akce? Ford chce nejspíš demonstrovat, že jeho přerostlé hybridní vozy, které de-facto žerou stejně jako běžná auta, je možné dobíjet třeba zelenou energií ze solárních panelů nebo větrných elektráren. Ekologové zejména v silně tlačí na automobilky v tom směru, aby jejich vozy bylo možné využívat na čistě elektrický pohon (tedy bez emisí a spotřeby) pro krátké vzdálenosti a aby bylo možné je dobíjet ze standardních zásuvek.

metaefficient

3 Comments on “Ford předvádí plug-in hybridy”

 1. „Tzv. ekologicke
  „Tzv. ekologicke reseni“?
  Jste normalni? Plug-in hybridy maji potencial osekat import ropy v americe na polovinu a skoro o 2/3 emisi..

  Samozrejme, auto napr. proti kolu a vytezenemu metru ci draze jako takove samo o sobe nikdy nebude ekologicke, pokud jste to brali tak pak prosim.

   1. No to je problem spis
    No to je problem spis kulturni, velke vzdalenosti, suburbia atd. Proste americani maji vetsinu osobni flotily ruzna SUV, pickupy atd. Takze se klade otazka jestli kdyz elektrifikujete takovemu bumbrdlickovi rekneme prvnich 40-60km technologii plugin-hybridu to ma „eko“ prinos? Jsou studie ze vic jak 2/3 vsech najezdenych mi se takhle da nabijet pres noc bez navyseni kapacity site. Cili tam je jasny prinos emisni a z hlediska importu energii oproti soucasnemu stavu.

    Spis by se to melo formulovat tak kdy a za jakych okolnosti si american sedne do neceho uspornejsiho z naseho pohledu, tj. do 900kg a mene.. Pro amika je v soucasnosti lehke vozidlo 1.5t

    Jinak pokud se nemylim Ford se podili na hybridizaci cele taxi flotily v NY (zakon) uz nyni, plugin hybrida take chysta na trh.

Napsat komentář