Ford potvrdil plně elektrický pick-up i Transit

V lednu 2017 Ford přišel s tím, že chystá velkou elektrifikaci své flotily, což bude zahrnovat i hybridní verzi pick-upu F-150. Ta je nejspíš stále na pořadu dne, ale přibude také plně elektrická verze.

Ford F-150 patří mezi vůbec nejoblíbenější americká auta.
foto: Ford

Ford aktuálně ohlásil velkou restrukturalizaci a alianci s koncernem Volkswagen. Ale co je nejdůležitější, mezi lednem 2017 a současností se kromě plánovaného Tesla pick-upu objevila celá řada nových plně elektrických pick-upů (Atlis XT, Rivian R1T, Havelaar Bison, Workhorse W-15).

Vzhledem k tomu, že pick-up trucky tvoří veledůležitý segment prodejů Fordu a jde o jeden z nejoblíbenějších tržních segmentů v vůbec, bylo nutné reagovat. Jim Hackett, šéf Fordu, proto aktuálně na Deutsche Bank Global Auto Industry Conference oficiálně potvrdil, že se chystá plně elektrická verze F-Series. Kromě toho řekl, že se chystá i plně elektrický Transit.

Electrek.co

12 Comments on “Ford potvrdil plně elektrický pick-up i Transit”

  1. Ford, který pře více jak sto lety svojí sázkou na Model T
    Ford, který pře více jak sto lety svojí sázkou na Model T prakticky zničil elektromobilitu, teď elektromobily musí sám začít vyrábět. Dějiny jsou plné nečekaných zvratů a dějiny technologického vývoje nesporně také. 🙂

    1. Není zbytí… Prodeje F150 drží Ford nad hladinou. Jinak
      Není zbytí… Prodeje F150 drží Ford nad hladinou. Jinak by se po jeho továrnách už dávno proháněl vítr. Jestli se v tomhle segmentu nechaj převálcovat elektrifikovanou konkurencí, tak si jejich management může nechat narůst oslí uši …:-)

      P.S. Je to šílený, ale fakt v roce 1900 byla plná 1/3 aut na US silnicích elektromobily. Ford to pohřbil dokonale.

      Zdroj: Web ministerstva energetiky USA

      https://www.energy.gov/articles/history-electric-car

            1. Já se to tu dozvěděl až když jsem začal uvažovat na
              Já se to tu dozvěděl až když jsem začal uvažovat na tím, proč měli komančové rafinérii co nejdál od sovětského ropovodu „strategicky“ umístěnou hned vedle západní imperialistický hranice? Vono ejhle to zbudovali Němci u hnědouhelný pánve a vše bylo rázem nad slunce jasné ;D

      1. Neekologická baterie versus zcela s přírodou souznící
        Neekologická baterie versus zcela s přírodou souznící explozivní házející dvouválec. Pane, běžte si dát něco k jídlu, kecáte blbosti z hladu.

        Možná a ale kecám z hladu já, když to čtu podruhé. Možná váš konstrukt úplně nechápu. Pokud to tak je tak se vám omlouvám, ale pořád mi přijde baterka celkem v pohodě. Dá se s ní pracovat. Kdežto s výfukovými plyny 10 let starého spalováku už nelze dělat nic. Prostě se jen z hluboka nadechnout ať to máme brzy za sebou.

          1. Rozumím. Díky za doplnění. Někomu prostě přišlo
            Rozumím. Díky za doplnění. Někomu prostě přišlo snazší udělat spalovací motor (který v té době byl opravdu dost jednoduchý) než navýšit baterii. A je pravda, že v 1. Tesla Roadster je baterie, která má energie tolik co asi 6 litrů benzínu …

Napsat komentář