Ford Mustang Mach-E umí nabít 119 km za 10 minut; celkový dojezd je 600 km WLTP

Nejnovější zkoušky ukazují, že elektromobil Ford Mustang Mach-E s větší baterií na rychlonabíječce Ionity nabije za 10 minut na dojezd 119 km.

Ford pokračuje v rozšiřování nabídky domácího a veřejného nabíjení, aby svým zákazníkům co nejvíce usnadnil používání automobilů s elektrickým pohonem
foto: Ford

Nejnovější testy Fordu ukazují, že zcela nový elektrický Mustang Mach-E se na rychlonabíječce IONITY nabíjí tempem přibližně 119 km dojezdu za 10 minut. Platí to ale pouze pro prvních 10 minut od zahájení nabíjení.

Oproti předběžným počítačovým simulacím tak zkoušky v reálném světě podle Fordu přinesly výsledek lepší o 26 km, respektive téměř 30 %. Hodnota 119 km/10 min platí pro Mustang Mach-E ve variantě s pohonem zadních kol (RWD) a větší trakční baterií.

Model s pohonem všech kol (AWD) by měl dosáhnout průměrné nabíjecí rychlosti 107 km/10 min. Obě varianty pohonu, RWD i AWD, se pak nabijí z 10 na 80 % maximální kapacity baterie za 45 minut.

Se standardní baterií se bude Mustang Mach-E podle předběžných odhadů nabíjet tempem 91 km/10 min v případě pohonu zadních kol, respektive 85 km/10 min u varianty AWD. Nabití z 10 na 80 % v tomto případě potrvá 38 minut.

Celkový dojezd elektromobilu Ford Mustang Mach-E je až 600 km dle metodiky WLTP umožní zákazníkům podnikat bez obav i dlouhé cesty.

V Evropě bude majitelům Mustangu Mach-E k dispozici ekosystém Ford Charging Solutions, který v sobě integruje přístup k domácímu nabíjení i veřejným stanicím po celém kontinentu.

Začátkem letošního roku vyzval prezident Ford of Europe Stuart Rowley vlády, firmy i instituce, aby podpořily elektrifikaci rychlejším rozšiřováním veřejné nabíjecí infrastruktury. Současně se společnost zavázala do tří let vybudovat ve svých evropských areálech 1000 nabíjecích míst pro vlastní zaměstnance.

Elektrický Mustang Mach-E stojí v čele rychle expandující řady elektrifikovaných vozů Ford. Patří k 18 novým elektrifikovaným modelům, které značka uvede na evropské trhy do konce roku 2021.

tisková zpráva

13 komentářů u “Ford Mustang Mach-E umí nabít 119 km za 10 minut; celkový dojezd je 600 km WLTP”

  1. Nechapu, proc dvoumotorova verze ma mensi dojezd. Z logiky
    Nechapu, proc dvoumotorova verze ma mensi dojezd. Z logiky veci by mela mit dojezd vyssi, protoze 2ma motory mohou simulovat dvourychlostni prevodovku, jeden s malym prevodovym pomerem na efektivni jizdu a druhy jako pomoc, kdyz je treba vykon, jinak by byl odpojeny – tam se hodi asynchronni.

Napsat komentář