Elon Musk: Tesla 30. dubna odhalí zásadní nový produkt

, šéf automobilky Tesla Motors, ohlásil, že firma už 30. dubna ohlásí novou produktovou řadu. A nebude to auto. Je víceméně jasné, že půjde o slibované baterie pro domácnosti a průmysl.

Tesla Motors už dnes dodává domácí úložiště baterie ve spolupráci se spřátelenou společností SolarCity, která v instaluje domácí solární elektrárny
foto: Tesla Motors/SolarCity

Systémy pro ukládání energie z obnovitelných zdrojů, zejména , jsou dnes jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví. A platí to jak pro domácnosti, tak i průmysl.

Ostatně, když aktuálně malá česká firma z Valašského Meziříčí vyvinula zařízení, které usnadňuje cestu k ostrovním systémům, strhnul se o něj ihned obrovský zájem. Je jasné, že i o nové domácí baterie značky Tesla bude obrovský zájem.

Tesla tak po automobilovém průmyslu hodlá „rozvrátit“ i další průmysl, a to energetiku. Ta se totiž definitivně stává decentralizovanou a opouští jedno staletí zaběhnutý systém velkých centrálních výroben elektřiny.

Elon Musk

8 komentářů u “Elon Musk: Tesla 30. dubna odhalí zásadní nový produkt”

  1. Ať už je to jak chce,
    Ať už je to jak chce, domácí cenově přístupné baterie mohou změnit veřejné mínění na OZE stejně radikálně, jako ho změnila Tesla a Nissan na ektromobilitu. Nejdřív padla u FVE cena, teď zřejmě padne nemožnost čerpat energii kdy je potřeba a částečně padne i nerovnoměrnost výroby (zima-léto ještě asi ne, to bude složitější). Ještě by to chtělo běžně alespoň 30% účinnost. 🙂

  2. Na kazdy dom namontovat
    Na kazdy dom namontovat veternu elektraren + solarne panely a tesla bateriove ulozisko a clovek bude vyuzivat zelenu energiu. Kazdy si este vykope maly potok pri dome aby mal aj mlyn a este k tomu vodnu elektraren,takze suhrn zelenych elektrarni pre domov.
    Vitajte v 21.storoci.

Napsat komentář