Elektromobil Lucid Air: 113kWh baterie pro dojezd 830 km

Už 9. září představí americký start-up Lucid Motors svůj nový elektromobil Air. Ten slibuje dojezd 830 km EPA.

Vývojáři elektromobilu Lucid Air nechtěli jít cestou „hloupého dojezdu“, tedy přidávání stále více baterií při zvyšování ceny a hmotnosti a zmenšování vnitřního prostoru. Cílem byl opak: dosáhnout maximálního dojezdu při co největší efektivitě a optimální ceně. To je ale dnes asi cíl všech vývojářů elektromobilů.
foto: Lucid Motors

Původně Lucid Motors plánovali pro svůj elektromobil Air s baterií o kapacitě dokonce 130 kWh. V rámci nedávného EPA testování ale bylo potvrzeno, že půjde o 113kWh baterii.

Lucid Motors aktuálně zveřejnili detailní pohled na konstrukci svého elektromobilu. Své platformě říkají „Lucid Space Concept“. Hlavním cílem vývoje byla miniaturizace pohonu a baterie.

Peter Rawlinson, šéf a zároveň šéfvývojář Lucid Motors, aktuálně také naznačil, že v budoucnu firma nabídne i další modely. Ty budou vybaveny sice menší baterií, ale stejnou technologií, která profituje z mnoha inovací v oblasti efektivity.

„Nejde tady o pouhých pár procent, mluvíme o významném zlepšení, o kterém budu mluvit více 9. září,“ řekl aktuálně Rawlinson. Jde podle něj o skutečný průlom a těší se na budoucí roli Lucid Motors v oblasti rozvoje elektromobility.

Lucid Air nabídne přední zavazadelník (frunk) o objemu 280 litrů – největší ze současné nabídky elektromobilů. Zadní kufr bude mít objem 459 litrů, celkem tedy 739 litrů. Oznámeny by měly být i další specifikace a samozřejmě i cena elektromobilu.

Zvolené datum pro představení elektromobilu Lucid Air nejspíš není náhodné. O třináct dnů později, 22. září, pořádá Tesla dlouho očekávaný Battery Day. Tam plánuje představit své vlastní zásadní pokroky v oblasti vývoje baterií.

18 Comments on “Elektromobil Lucid Air: 113kWh baterie pro dojezd 830 km”

        1. Ale koko.ko, Ty si skutečně myslíš, že existuje nějaký
          Ale koko.ko, Ty si skutečně myslíš, že existuje nějaký vztah (tedy podle Tebe nejspíše přímá úměra) mezi výši ceny akcií technicky slabé a kvalitou teslomrdek? Jediná úměra, která objektivně existuje je ta, že čím větší b.b, tím větší teslafanatik. Čus, Dlaždič.

Napsat komentář