Elektromobil Chevrolet Bolt – finální název potvrzen?

Tim Mahoney, šéf marketingu Chevroletu, potvrdil magazínu The Detroit Free Press, že elektromobil Chevrolet Bolt se skutečně bude jmenovat Chevrolet Bolt. Spotřebitelské průzkumy prý ukazují, že to není na škodu.

Koncept elektromobilu Chevrolet Bolt byl představen na autosalonu v Detroitu začátkem letošního roku
foto: Chevrolet

Už když se jméno „Chevrolet Bolt“ objevilo, vzbuzovalo v nás mírnou nedůvěru. Takhle se přeci elektromobil s dojezdem min. 320 km, který chce GM v letech 2016/2017 nuvést na trh, jmenovat nemůže. Jako koncept OK, ale prodávat to?

Zjevně jsme se mýlili. Vysoce postavený šéf značky Chevrolet aktuálně pro americký tisk potvrdil, že Chevrolet Bolt je finální název nového elektrického auta. A dokonce řekl, že podobnost s by mohla být užitečná.

Jak se název Chevrolet Bolt líbí vám, třeba i v porovnání s Nissan Leaf nebo Tesla Model 3 (Model Ξ)? Právě jim by měl Bolt konkurovat, a to jak dojezdem přes 320 km, tak cenou kolem $30 000.

6 Comments on “Elektromobil Chevrolet Bolt – finální název potvrzen?”

  1. S názvom nemám vôbec
    S názvom nemám vôbec žiaden problém, skôr naopak. A navyše dizajn toho auta sa mi páči tiež (aspoň podľa toho obrázku). Nerozumiem prečo väčšina EV a HV musí mať tak otrasný vzhľad ako má (Leaf, Prius, iMiev ….). Pôvodne zamýšľané slovo „všetky“ som opravil na „väčšina“, keď som si spomenul na Tesla Model S 🙂

Napsat komentář