Daimler v červnu představí nové Smarty

Německá automobilka Daimler se během června letošního roku chystá představit nové modely Smart Fortwo a Forfour. Premiéra proběhně v Berlíně a oficiální veřejné představení se pak očekává na autosalonu v Paříži.

Nový smart v nedávném konceptu
foto: Daimler

Společně s novými Smart Fortwo a Forfour se na autosalonu v Paříži (4.-19. října 2014) objeví také nový Renault Twingo. Není to náhoda. Daimler totiž na vývoji nových Smartů s Renaultem úzce spolupracuje. Kdo jiný je ostatně mistr přes malá auta?

Aliance Renault-Nissan dodává pro nové Smarty zhruba 70 % všech vnitřních součástek. Především jde o motor a převodovku (manuální šestistupňovou a sedmistupňovou automatickou dvojspojkovou). Kastle, odpružení, ergonomie atd. pochází od smartu.

Motor (1,0l benzinový tříválec 70/85 koní přeplňovaný) bude nadále umístěn vzadu a bude pohánet zadní kola, stejně jako u nového Twinga.

Nový Smart fortwo bude stejně dlouhý jako současná generace (270 cm), měl by ale být o trochu širší kvůli lepší stabilitě a více místu na lokty. Smart forfour povyroste až na 3,5 metru. Celkově se však chystá výrazná proměna stylu aut.

2 Comments on “Daimler v červnu představí nové Smarty”

Napsat komentář