Daimler a RWE společně elektrifikují Berlín

Automobilka Daimler AG a energetický gigant RWE se v Berlíně spojili, aby společně spustili projekt „e-mobility Berlin“. Do běžného provozu bude na testování nasazena více než stovka elektromobilů v podobě druhé generace Smart ED („Electric Drive“ – elektrického Smartu) a vozů Mercedes třídy A, využívajících lithium-iontové baterie. Aby bylo možné elektromobily ve městě bez problémů využívat, vybuduje RWE 500 veřejných dobíjecích stanic.

Spoluprací s energetickou společností chce Daimler vybudovat systém, který následně bude k dispozici a plně funkční také běžným Berlíňanům. Obě společnosti nazývají „e-mobility“ největším světovým projektem propagujícím elektromobily jako řešení problémů životního prostředí, ale o něčem takovém můžeme se dá lehce polemizovat. Každopádně se jedná o velmi záslužný projekt i přesto, že elektřina v dobíjecích stanicích nebude zdarma, ale automaticky se započítá podle identifikačního čísla řidiči právě toho kterého elektromobilu.
Elektromobil Smart ED v projektu e-mobility Berlin
Německo zjevně hodlá začít elektromobily zapojovat do každodenního života svých občanů velmi brzy, podobně jako Norsko, Dánsko, Portugalsko a celá řada dalších evropských zemí, nemluvě o Japonsku. Sériová produkce elektromobilů Daimler má začít v roce 2010 a do té doby se dobíjecí stanice jistě rozrostou daleko za hranice Berlína.
Elektromobil Smart ED v projektu e-mobility Berlin

autobloggreen, foto: daimler ag

Jeden komentář u “Daimler a RWE společně elektrifikují Berlín”

  1. Doufám, že inženýři v
    Doufám, že inženýři v Německu pochopili kde stavět dobíjecí stanice. Pokud totiž nebudou na parkovištích u obchodů a na firemních parkovištích, tak je to naprosto k ničemu. Kdo asi tak bude na „elektrobenzínce“ čekat 2 hodiny, aby mohl dojet domů?

Napsat komentář