Cruser Sport: elektrická bugina do pouště i na hřiště

Elektrický golfový vozík je příliš jednoduché a Tesla Model S zas moc velké a drahé auto? Zkuste elektrickou buginu Cruser Sport.

Elektrická bugina Cruser Sport
foto: Eco Cruise

Americká společnost Eco-Cruise zabývající se výrobou elektrovozidel typu NEV (jednoduchá elektrická vozítka „do sousedství“) aktuálně představila novinku jménem Cruser Sport ORE. Elektrobugina má odjímatelnou střechu, audiosystém a je poháněna 5kW stejnosměrným elektromotorem.

Vozítko pohání 72V 62Ah lithium-železo-fosfátová baterie. Max. rychlost je 40/56 km/h v závislosti na regulacích v daném místě nákupu. Na jedno nabití ujede bugina až 56 km. Hádáme, že spíš po rovné silnici než v poušti nebo na golfovém hřišti.

Kapacitu baterie lze ale navýšit na dojezd až 97 km. To kdybyste si výlety do stepí chtěli pořádně užít. Brzdí se čtyřmi kotoučovými brzdami. Vozítko uveze až dva pasažéry. Záruka na baterie je tříletá, na pohon dvouletá. K dispozici je i varianta se silničními pneumatikami.

3 Comments on “Cruser Sport: elektrická bugina do pouště i na hřiště”

  1. A cena?
    Rozhodně je to

    A cena?
    Rozhodně je to zajmavé vozítko a vypadá i lehce futuristicky. Myslím že by se to mohlo uchytit a to nejenom do terénu, ale i jako přibližovadlo po městě, na různé menší pojížďky etc. Také by to mohlo možná s trochou úprav posloužit jako hlídkové vozidlo v rozlehlejších areálech, kde navíc jeho tichý provoz (uhlíky jsou přece jen slyšet méně než spalovací motor. Pokud bude cena i relativně nízká, mohlo by se to uchytit.

Napsat komentář