Co kdybyste už nikdy nemuseli navštívit benzinovou pumpu?

Americký výrobce elektromobilů se zatím krčí v záři takových značek jako Tesla Motors, Fisker Automotive nebo Nissan. Snaží se ale seč může zazářit také. Zda je následující video, zakončené sugestivní otázkou “Co kdybyste už nikdy nemuseli navštívit benzinovou pumpu?”, to pravé ořechové, posuďte sami.

S tímto kusem elektromobilu Coda Sedan si „pohrál“ světoznámý digitální umělec Matthew Watkins. Polepil jej motivy, které namaloval prstem na tabletu iPad.
foto: Coda Automotive

Ve Spojených státech amerických je přes 121 000 . Ty dohromady zabírají plochu rovnající se pěti Manhattanům. Co kdyby ale už nebyly potřeba?

Coda Automotive navrhuje z nich udělat plochy plné zeleně a neváhá tam dokonce ani přitáhnout nejrůznější zvířata. Přehnané, typicky americké, ale v jádru nikoliv nezajímavé.

Prodejně Coda ale zatím příliš velkou díru do světa, ani do , neudělala. Navíc, aktuálně musela 78 prodaných vozů stáhnout kvůli vadnému bočnímu airbagu.

V dubnu společnost Coda Automotive uzavřela dohodu s čínskou společností Great Wall Motors na jejímž základě vyvine a vyrobí nové pro severoamerický, evropský a čínský trh, které bude levnější než dnes dostupné .

3 Comments on “Co kdybyste už nikdy nemuseli navštívit benzinovou pumpu?”

Napsat komentář