CNG stanice ČR již v několika v mobilních aplikacích

CNG stanice v ČR v posledních měsících v rychle ČR přibývají. Je jich už 125. Informace o celé této síti lze dnes získat i prostřednictvím mobilních telefonů.

České CNG stanice mapují už čtyři mobilní aplikace, které si můžete zdarma stáhnout pro iOS nebo Android
foto: vlastní

Síť českých CNG stanic mapují již čtyři aplikace dostupné zcela zdarma. Najdete je pod názvy „ŠKODA CNG“, dvě aplikace se jménem „CNG stanice“ a již déle než čtyři roky také v aplikaci „CNGvitall“.

Standardně aplikace umí zobrazit seznam nejbližších stanic nebo je ukázat na mapě, poskytují informace o otevírací době stanic atd. Ve všech aplikacích je také možné si vyznačit své oblíbené stanice. Přesto se aplikace v některých možnostech odlišují.

Aplikace ŠKODA CNG

Tato aplikace je nejkomplexnější a slouží řidičům již nejméně 2 roky. Obsahuje navíc, jako jediná z těchto čtyř dostupných aplikací, CNG stanice nejen v ČR, ale po celé Evropě.

V aplikaci lze hledat okolo aktuální pozice, nebo zadáním konkrétního města a má i plánovač trasy. Řidiči zde najdou i kontaktní telefon. Její další výhodou je například to, že pouhým kliknutím na adresu stanice se přepnete do navigace (vyzkoušeno na Androidu).

Jako bonus se dozvíte podrobné informace o vozech ŠKODA na CNG. Aplikaci lze stáhnout z Windows Phone Store nebo z Google Play. Aplikace je dostupná pro další následující země: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Finsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Nizozemsko, Itálie Velká Británie a Dánsko.

Výhodou dalších dvou aplikací s názvem CNG stanice poskytovatelů Pražská plynárenská a RWE a je častá aktualizace, nové stanice jsou v jejich aplikacích dříve než v ostatních.

CNG stanice (Pražská plynárenská)

V polovině května letošního roku představila svoji aplikaci i Pražská plynárenská (PP). Tuto aplikaci je možné stáhnout tak jako předešlé zdarma do svých zařízení, pracujících s operačními systémy Android, iOS nebo Windows Phone Store.

Aplikace znázorňují všechny stanice jak na mapě, tak v seznamu, navedou k nejbližší stanici, sdělí základní informace atd. Má tlačítko „navigovat“ a u stanic Pražské plynárenské obsahuje aktuality (například uzavření stanice při rekonstrukci atd.). Jako bonus najdete informace o cenách pro zákazníky PP.

CNG stanice (RWE/Innogy)

Zhruba tři týdny po aplikaci Pražské plynárenské představila svoji mobilní aplikaci i další člen Českého plynárenského svazu, společnost RWE (od října 2016 nově Innogy). Tato aplikace je zatím k dispozici ke stažení prostřednictvím telefonu či tabletu s operačním systémem Android.

Do konce roku 2016 ale vznikne i varianta pro systém iOS. Aplikace má tlačítko „navigovat“ a obsahuje informaci o počtu a typu koncovek. Jednotlivá tankovací místa si uživatelé mohou uložit mezi své oblíbené cíle na cestě.

TIP: Sledujte také naši online mapu CNG stanic
Díky propojení s navigací lze v aplikaci naplánovat spolehlivou trasu s možnostmi tankování, dokáže hledat i okolo aktuální pozice nebo zadáním konkrétního města. Mapa aplikace zobrazuje všechny stanice CNG po cestě.

V rámci aktualizací by měla být aplikace navíc brzy doplněna i o aktuální ceny paliva CNG a upozornění na servisní přestávky jednotlivých stanic. Aplikaci lze stáhnout pomocí odkazu http://bit.ly/1UhrR7W, vyhledáním aplikace v nabídce přímo v mobilním telefonu, nebo i načtením QR kódu:

CNGvitall

Tato aplikace byla na českém trhu jako zcela první a to již v červnu 2012, slouží tedy řidičům již déle než čtyři roky. Přehledná aplikace po otevření ukazuje ihned jmenný seznam podle měst a otevírací dobu, což výrazně urychluje získání informace o ideální CNG stanici.

Tato aplikace se také odlišuje tím, že lze vyhledávat i podle toho, zda je u stanice obchod, restaurace, mycí linka, nebo i stojan na benzin atd.

tisková zpráva

22 Comments on “CNG stanice ČR již v několika v mobilních aplikacích”

 1. Hele soudruzi a BRANGELINU
  Hele soudruzi a BRANGELINU jak jedou k rozvodu už ste viděli ;)))

  media.super.cz/images/gallery/0000000012490832/bSuUUyFBMOsd_P22w4Y7lg/57e23e835c56afe451c00200-192980?size=1078

  super.cz/454044-12-let-brangeliny-obrazem-jak-sel-cas-s-nejkrasnejsim-parem-hollywoodu-pitt-sedivel-jolie-hubla.html

  http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-3676774/Brad-Pitt-Angelina-Jolie-enjoy-low-key-outing-supermarket-4th-July.html

  KEREJŽE ČECHÁČEK POLITIK MÁ TESLU ?? 😉

  cz.pinterest.com/evannex/celebrity-tesla/

   1. Je to zajímavé, ale tohle
    Je to zajímavé, ale tohle většinou uvádějí správci vozových parků firem, když na něj přijde řeč. A to je taky obvykle jedna z mála věcí, která se jim líbí na elektromobilitě, s níž ovšem mají ještě 10.000 petrolheadovských problémů a klišé. Ten plyn jsou schopni překousnout tak nějak snadněji…..

  1. 1) nelze ji krást (nelze
   1) nelze ji krást (nelze ředit doma v kanystru)
   2) osvobozeno od silniční daně
   3) odpadá filtr pevných částí
   4) není nutné mít silnější(dražší) baterii v autě
   5) špatnou levnou naftou můžeš zničit drahé vstřiky
   6) CNG nezmrzne(problém startovní v zimě)
   7) o trošičku čistější provoz než nafta
   8) velké společnosti (pekárny,MHD,Pošta….) mohou vyjednat nižší cenu za plyn snadněji, než u nafty
   9) tyto společnosti které jezdí na CNG a mají vlastní kompresor mohou nabízet prodej CNG za vyšší cenu, pokud v okolí není konkurence (pokud je jen jedna, většinou se domluví)

  2. Může mi někdo prosím
   Může mi někdo prosím vysvětlit, proč je dnes CNG výhodnější pro spotřebitele, jak třeba LPG ?? 😉
   Jasně !! CNG krávovina je akorát tak dobrá k zastínění rozvoje elektromobility a pokračování spalovací mašinérie 😉

   Tzn. furt dál produkce spalováky, ted už na CNG a hlavně oddálení elektromobilů a žádná TESLA SUPERCHARGER dobíjení vceně ;))

   1. v žádném případě
    v žádném případě neobhajuji diesel, jen jsem se nad tím zamyslel, když přemýšlím nad firemními auty (náklaďáky, dodávky). Co jsem se ptal u Iveca a Mercedes, tak pořízení auta je dražší, servis stejný, spotřeba (dle dokumentace) srovnatelná, cena PHM podobná…
    Výhoda dle prodejců v současné době: složitější krádež PHM z auta, nižší emise a dobrý pocit

   1. Je!! Podstatný je že LPG
    Je!! Podstatný je že LPG je bezprašný a má hotovou infrastrukturu a neexplodující 200 barový nádrže s malým dojezdem jako CNG.

    A tudíž můžeme vesele používat LPG a zaměřit se přitom na ELEKTROMOBILY a nemusíme ODVÁDĚT POZORNOST od ELEKTROMOBILŮ k PITOMÍMU ZEMÁKU / CNG ;))) … a sponzoruj koho chceš :))

Napsat komentář