Test vozítka Segway

Petr Soukup - 30 Květen 2007

Segway test

Díky vstřícnému jednání zdejšího zastoupení společnosti jsme měli možnost otestovat jeden z modelů těchto futuristických vozítek a přinášíme vám naše dojmy a poznatky. Je Segway dopravním prostředkem budoucnosti?

Rozjeď to!
Dorazili jsme do prodejny Segway v na rohu ulice Dukelských hrdinů plni očekávání. Většina lidí zná vozítka Segway z doslechu nebo je alespoň viděla na obrázcích. Vyzkoušet si je ale na vlastní kůži, to už je úplně o něčem jiném.

Dvojčlenná výprava serveru Hybrid byla Davidem Drozdem, ředitelem zdejší pobočky Segway, postavena před hotovou věc. Ukázal nám základní ovládání terénního modelu XT, pak vytáhl tři stroje ven. My si je krátce vyzkoušeli na chodníku a za pár minut už uháněli do nedalekého parku Stromovka.

Jak na to?
Segway i2Řízení "dvoukolky" je překvapivě jednoduché, po čase se s ní doslova sžijete. Když na Segway nastoupíte, není třeba nijak vyrovnávat rovnováhu, jen stojíte. Jakmile se lehce nakloníte dopředu, vozítko jede dopředu, čím větší úklon, tím větší zrychlení. Pravda, že první rozjezd nám byl malinko proti strsti, nesmíte se snažit přirozeně balancovat a prostě se naklonit vpřed. O rovnováhu se postará pět gyroskopů a elektronika. Brzdí se zakloněním dozadu a Segway zvládne i pomalé couvání, pokud se zakloníte ještě trochu víc. Ale nebojte se, že byste nosem strouhali asfalt, stačí opravdu mírné náklony.

Ovladač otáčení je po levé ruce na řidítkách. Zpočátku se nám jevil jako hodně citlivý a zatáčení tak bylo poměrně ostré. Po krátkém výletu jsme však citlivost ocenili, protože poskytuje možnost úžasné dynamiky a manévrování. Jízda mezi chodci nám tak přišla (až na jejich pohledy) přirozená, nepotřebujete o moc více místa než při chůzi pěšky. Každý model má dva módy jízdy - pomalý pro jízdu na chodníku která je omezena na 7 km/h (i na Segwayi jste klasifikováni jako chodci) a rychlou až 23 km/h. Dojezd testovaného modelu se pohybuje od 26 do zhruba 40 kilometrů podle obtížnosti terénu a stylu jízdy.

Technologie
Segway se prodává v různých úpravách. Pro Prahu a okolí, nebo obecně ČR, je asi nejvhodnější terénní úprava s velkými koly, která hravě zvládne i hrubší terén jako jsou kostky, travnaté plochy, tramvajové koleje nebo písek (na něm pozor, Segway disponuje výkonem 4,5 koně a podklouznutí nemusí být příjemné). Poradí si i se strmými kopci, což je zvlášť zábavné. Zastavíte si v kopci a prostě stojíte, vozítko nikam neujíždí. Velká kola však zabírají více místa a pro čistě městský provoz nejsou 100% vhodná.

Srdcem samovyvažovacího systému je série pěti gyroskopů, senzorů úhlu a vychýlení. Ve spolupráci s elektronikou a dvěma elektromotory je stabilita skvělá. Zdrojem energie byly v našem případě dvě Li-ion baterie s vlastním obvodem pro nastavení optimálního nabíjení, které pak zabere příznivé 2 hodiny. Výrobce garantuje 1000 cyklů. Navíc není třeba žádná nabíječka, vše je již zabudováno. Podle našeho průvodce se pak dá vyrazit na delší výlet pouze s "kabelem od počítače", zastavit na oběd a při té příležitosti dobít z kterékoli zásuvky.

Segway i2

Manipulace je dobře vyřešena. Pokud chceme vyjet nějakou větší překážku (například schody u vchodových dveří), poslouží tlačítko, které uvede "dvoukolku" do manipulačního režimu. Ovladač směru jídy se změní v "plyn" a vozítko pak můžeme táhnout nebo tlačit za přiměřené podpory elektromotorů. Celý Segway se dá navíc jednouše přizpůsobit pro přepravu. Teleskopická řidítka lze zasunout a pokud by ani to nestačilo, dá se během pár okamžiků rozložit pomocí klíče. Vznikne tak poměrně skladné zavazadlo o hmotnosti asi 50 kg.

Na Segway středem pozornosti
Při jízdě vozítkem Segway se jistě stanete předmětem pozornosti kolemjdoucích. Jak jsme byli ujištěni, na dívky Segway funguje skoro stejně dobře jako nadupané rudé Ferrari. Jen škoda, že právě vysoká cena je to, co má Segway s vozem Ferrari společné. Ceny základních modelů začínají někde kolem 225 000 Kč bez DPH a pokračují až ke 275 000 Kč za nejnovější model, který k zatáčení využívá náklonu těla (není už tedy třeba citlivé rukojeti na řidítkách) a představuje jakousi novou generaci vozítek Segway. Ty zatím k zapůjčení v obchodě Segway nejsou.

Ano čtete správně, Segway se dá v Praze i vypůjčit. Nabídka platí jen pro skupinky za doporovodu průvodce, lze si tak udělat výlet po Praze nebo zpestřit firemní akci. Zapůjčení samotného stroje by s sebou totiž přineslo velmi vysokou kauci.

Nezbývá než doporučit každému zájemci o moderní techniku se do prodejny Segway zajít podívat (www.segway.cz). Tímto bychom také rádi poděkovali Davidu Drozdovi za možnost otestování vozítek Segway, odborný výklad i příjemnou společnost.

Zpět na HybridPřidat komentář

Doporučuju mrknout tady na to srovnání
srovnání je tam celkem dobře popsané většina věci na které se tu ptáte.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pujcovna Segway v Praze-1
Euro Segway
eurosegway.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nazdar lidičky,
Segway je neskutečně v ČR předražená věc!
Můj bratr to dováží z Ameriky v kontejnerech a ta nejdražší verze vyjde na 130 000kč.V ČR prodal už přes 190 ks.Cena je včetně dovozu.Co se týče servisu nejni jediný problém z dovozem dílů.Do 10 pracovních dnů má jakýkoliv díl k dispozici a to do slova za pár kaček.Ještě se nenašel jediný zákazník který by byl nespokojený.Bohužel je to byznys za který jsou lidi ochotni platit takové nehorázné prachy jako je třeba 275 000,-kč za kus v ČR.Co se týče půjčování tak ceny jsou sotva třetinové.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosím o adresu,řád bych si Segway u bratra objednal.díky Horníček tel. 602 35 45 50.Děkuji Horníček.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já mám zájem o koupi, dáš mě kontakt na bratra?
Díky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to hanebnost, takhle dělat v republice busines. Předražená vozítka by měla stát okolo 100 000 Kč. Prostě je to idiocie některých rádo by podnikajících osob.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak drahý

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co vám brání rozjet vlastní byznys s lepšími cenami vozítek Segway? Lenost, neschopnost, připosranost? Není to o tom, jen to někomu střelit. Je třeba také zajistit záruku, servis a vše okolo. A to je na našem malém trhu dost drahé. Ovšem pokud bude konkurence více distributorů a prodejců (a pokud současný distributor nemá exkluzivní smlouvu), ceny mohou jít trochu dolů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lépe bych to nenapsal.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vážení,stále a již několik let sháním nějaký,hromadné veřejné dopravě alternativní, způsob dopravy do zaměstnání u nás v předhůří Jizerek a Krkonoš.Prostě něco s činným dojezdem 30km.Zkoušel jsem elektrokoloběžku z ALFACZECHu.Je to spíš dětská hračka a v poloterénních podmínkách se celoročně používat rozhodně nedá.Terénní typ vozítka SEGWAY vypadá solidně a bytelně.Ovšem ta cena je strašidelná a rozhodně nadsazená.Díky ní tudy cesta nepovede.Takže zase zbývá jen to auto.Ach jo ...

Obrázek uživatele Jan Horčík

A co třeba nějaké elektrokolo nebo elektroskútr?

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Segway je výborná věc, v Brně ho prodává a půjčuje společnost www.segagency.cz. Vše je se zárukou na stroj, mají i použité. Jízda na Segway baví každého :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud máte nějaké dotazy, zkuste je najít na mém webu :)

www.mysegway.cz

Děkuji za navštívení

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Náhodou si myslím, že je to bezva stroječek pro lidičky co na svých nohách nemůžou něco ujít. Nadruhou stranu je to zase jedna věc, co by se v případě masového výskytu, postarala o zvýšení procenta obezních lidí. Nevěřím, že obsluha tohoto stroje spálí stejný počet kalorií jako chůze.
Jinak je v pohodě. Nikdy jsem na něm nestál, cenově je také nedostupný, ale rád bych ho někdy vyzkoušel. Pak budu třeba psát jinak. Ciao Danny

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neznalost zákonů a jejich nedodržování je u nás tradice.Za prvé: na kole se po chodníku může jezdit a to do rychlosti chůze (to,že to neví ani někteří policajti, je druhá věc). Za druhé : vše do rychlosti 25 km/h není motorové vozidlo a proto na něj není třeba žádné oprávnění . Může jezdit tam, kde nemotorová vozidla např.stezky pro cyklisty. Jesliže má tento moderní až kosmickými technologiemi nacpaný stroj přepínání rychlostí může jezdit všude, kdo to není zakázané. Platí pro něj běžné dopravní značky jako třeba zákaz vjezdu všech vozidel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

čau jasem si ho koupil a jeto bomba jezdim snim do prace a normalně jezdim po chodniku ajeto zabava doporučuju zatim čau

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ví někdo jakou to má stoupavost?Tady jedna paní píše o Alpách.Jak to bere nerovnosti - například kořeny a kameny v lese?Díky za odpověď na Waketai@seznam.cz.Nevíte kdo to má někdo u Chomutova?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teréňák to samozřejmě nění, ale pro běžné použití je stoupavost i u základní městské verze zcela dostačující. I mých 110 kg to v vyveze z centra Brna stoupáním na Špilberk jak nic. Koneckonců stavte se u nás a můžete to vyzkoušet: http://www.segwaybrno.cz/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
společnost Segway vyrábí 2 základní druhy vozíků, typ I2 je určen pro městský provoz a typ X2 je určen do terénu. Tloušťka kol a výkon umožňují velice příjemné svezení v terénu. Pokud chcete víc informací, můžeme Vám je zaslat emailem. Můžete u nás stroj vyzkoušet a koupit. Jsme oficiální dovozce vozítek pro Českou republiku.
V případě zájmu nás kontaktujte emailem.

S pozdravem

S.G.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,můžete nám zaslat více informací Segway?
S pozdravem J.Pastrňák

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ahoj přátelé,

pokavad máte zájem o nákup Segwaye tak pisnete. Otviram novou prodejnu a budu mít zaváděcí ceny......zaruka 2 roky atd. Za chvilku se objeví slunce tak uz se zase nemuzu dockat az vyrazim....Cau

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mám zájem o více informací o vozítku, např. za jak dlouho se nabije baterie a kolik stojí nová baterie atd.Děkuji Fišer

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moc bych ho chtěl pro svoji manželku - invalidní do přírody.Budeš to prodávat na splátky - s invalidním platem to na hotovost nepůjde. odepiš na skincarlos@seznam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

http://segway.howto.cz

Veškeré informace o segwayi

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koukněte se na

www.segwy.howto.cz

tam by jste měli najít veškeré informace

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Plánuji koupi segwaye X2. Našel jsem si prodávajícího na Ebay. Nemáte někdo prověřený kontakt na prodejce. Nerad bych někomu poslal sto tisíc a pak marně čekal na zásilku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
z neveselé zkušenosti mého dobrého známého Vás musím před takovým nákupem trochu varovat. Pokud budete mít štěstí a rovnou nenaletíte nějakému podvodníkovi, musíte zvážit i ostatní velmi důležité faktory nákupu v zahraničí. K na první pohled výhodnější ceně musíte přičíst: celní poplatky, dopravu, rozdíl v trvání záruky (US 1 rok, EU 2 roky). V neposlední řadě také nemožnost takový stroj servisovat, a to jak v záruční tak pozáruční době, jinde než v místě prodejce, tedy USA. Pokud se Vám vyskytne nějaká, třeba i drobná závada, budete nuceni platit ne zrovna levné dopravné tam i zpět. Celou věc jsme konzultovali jak ze zahraničním prodejcem tak i místním autorizovaným prodejcem - www.segagency.cz. Můj známý měl závadu a celá věc ho pak suma sumárum přišla docela draho. Ti co mají podobnou zkušenost, raději svůj stroj prodávají v inzerci :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
můžete si zakoupit vozítko Segway od oficiálního distributora pro ČR - společnosti GSI distribution. V případě zájmu mně můžete kontaktovat emailem.

S pozdravem
S.G.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den, mám zájem o toto vozítko pro tátu. Můžete mi prosím zaslat ceník?
Děkuji
Peštová

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co sa tyka ebay, tak treba sa vzdy pozerat na rating predajcu, tzv. FEEDBACK. Nestaci, aby ho mal 100%-tny, pri tovare takej hodnoty by som mu veril az od poctu asi par stovak feedbackov. a samozrejme ako prezentuje tovar, ake poskytuje zaruky, aku ponuka dopravu (v tomto pripade by prichadzala do uvahy jedine nejaka kurierska spolocnost) a ci je to Business seller. Od private seller by som take nieco drahe nekupoval, ani keby sa to zdalo akokolvek seriozne a vyhodne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dík za radu, budu opatrný

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejdříve k ceně Segwaye: nejlepší je ho nechat dovézt z USA. Tak to udělal můj syn a terenní Segway ho stal i s dopravou okolo 100 000Kč.
Jeho cena je u nás uměle nadhodnocena a bude jenom klesat. Segway se časem stane zcela běžným městským nebo sportovním vozítkem.
Strach ze Segway je asi na té úrovni, jako když se lidé báli parní lokomotivy. Ale Segway je vlstně podobně převratný vynýlez jako byla ve své době parní lokomotiva, takže se vlastně není co divit.
Elektrický skůtr z Mělníka jsem vyzkoušel a jeho verzi za 43 000 Kč si objednal. Na místě se, bohužel, koupit nedá, je na něj pořadník :-)
Jízda bez zápachu a řevu motoru je okouzlující a pocitově převratná. Jaká bude jeho výdrž a trvanlivost se uvidí časem.
Eletro pohon nás nemine, nafta dříve či později dojde.
Ještě bych rád vyzkoušel elektrické kolo, které se prodává v Dejvicích. Chystám se ho na víkend pronajmout a pak napíšu jaké byly dojmy.
Zájemce o elektro pohon zdraví
Louskáček

Dnes na něm jezdí po Praze

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vím,že se k tomu příspěvku vyjadřuji s velkým zpožděním ale mohl bych také požádat o kontakt na koupi v USA a dovoz?

Předem děkuji Václav

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vím,že se k tomu příspěvku vyjadřuji s velkým zpožděním ale mohl bych také požádat o kontakt na koupi v USA a dovoz?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravím tě Louskáčku.Díky za info.o nákupu Segwaye v USA a pokorně žádám o adresu a kontakt k nákupu a také dopravě do Evropy.Jak jste ho vezli? Osobně,jako bagáž? Na oplátku rada. Elektro kola jsou již běžně v evropské velmoci jízdních kol Holandsku. Píšu ti z Antwerp, kde již léta žiji a podnikám. V Holandsku jsem 2x týdně a vidím i na každé vesnici skvělý servis a nepřeberné množství v ČR neznámých značek jízdních kol.,ba i různé typy elektro kol skládacích. Ty jsou nejdražší asi za 2 500,- Eur,nejlevnější kolem 300,-Eur. S pozdravem "Náklonem v před", zdraví Pepan.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravím vás,
píšete,že žijete několik let v Holandsku, rád bych vás poprosil o radu.
Ozvěte se prosím.nasudaklobot@seznam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pro Josefa.
Myslíte to vážně s tím zákazem? Tak to by pak měli zakázat všechny dopravní prostředky, protože tam pro lidi hrozí taky nebezpečí. Je mi 63 let a jsem vlastníkem segway. Mám nejeto přes 400km po chodnících i po lese a proto již mohu tvrdit, že je to to nejlepší, co jsem v životě měl. Nedá se to srovnávat s autem, kolem, či skůtrem. Je to o něčem úplně jhiném. Jsem těžce nemocný se srdcem a toto vozítko mne navrátilo k životu.Jsem zase v kontaktu s přírodou a s širokým okolím. Je to bezpečné vozítko, ale musí se to s tím umět a vědět, co mohu a nesmím. Nesouhlasím s půjčováním na jeden den na výlety, za den se člověk na tom bezpečně jezdit nenaučí. A závěrem bych dodal, že ho můžu jen doporučit, ovšem ne divochům.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pro Rosťu.
Myslím, že přesně tohle potřebuji.
Vážně to jezdí i po lese? A tiše? Poraďte mi prosím. Móóóc jsem se pro vozítko nadchla.
Je mi 52 let. Chtěla jsem si pův. koupit čtyřkolku, ale je hlučná a musí se nosit přílba :(, a platit POV, a registrovat na DIS. To se u segwaye nemusí - nebo ano? Prosím, napište mi všechno co o tom víte. Kde se dá v ČR sehnat nejlépe. Myslím, že bych i měla možnost dovozu z USA, pokud to je výhodnější?
A než se naše zkornatělé úřady probudí a něco na to uzákoní, já už budu mít dávno odježděno to, co jsem chtěla.
I když na poplatky jsou většinou o hodně rychlejší.
Děkuji předem za rady a poznatky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paní Ivo, mně je 58 let a už 2 roky jezdím se svým mužem na segwey všude kde se dá - to je po městě, na výlety do přírody a hlavně do mých milovaných Alp. Procestovala jsem za svůj život už hodně světa, ale to, co zažíváme na výletech na segw. nyní, je nejlepším zážitkem Vyjedeme do hor 20 km a zpět sjíždíme dolů, kdy se vozítko samo dobíjí. Nikdy bychom neviděli to co nam umožnuje segway. Na kolech to nikdo nevyjede a lanovka tam také nejezdí., mohu poslat na mail fotografie z hor, z přírody kolem jezer, z měst jako je Davos, Salzburg, od Bodam. jezera , od vysokohorských ples, atd. Doporučuji vřele i přes přílis vysokou cenu. Dva segways naložíme do auta , vyjedeme někam, pak jezdíme po okolí nez se vybije baterie. (20 km)
Pokud vás neco ještě zajímá, napište mi na mail. Zdraví Helena z Brna

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pani Ivo,
Vase zazitky z cest me hodne zajimaji pro moji matku, ktera je vasniva turistka cca ve Vasem veku, ale diky nemoci ted nemuze delsi trasy chodit. Prosim o nejake foto ci dalsi popis, ktery by ji mohl motivovat, ze to zvladne:-)

Diky moc

Karel Nemecek, Praha

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den pane Němečku,

jsem autorizovaným prodejcem SEGWAY v ČR. Z referencí od našich zákazníků Vám mohu Segway jen doporučit, opravdu to není vůbec těžké i v krkolomném terénu ani pro seniory-ky. Pokud máte zájem o další info ozvěte se mi na e-mail a pošlu Vám potřebně materiály. Máme v nabídce jak nové tak použité modely za příznivé ceny. Můj kontakt - www.segagency.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

podle me je to docela dobrej stroj
kamosh me na takovym vozil

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S tím zákazem v některých městech to vidím, jako nutný vývoj situace. Nedokážu si vůbec představit, kdyby podobný rozjetý stroječek najel na chodce. Vzhledem k nízkému těžišti vozítka to jsou zaručeně přeražené nohy ve spodních partiích. Zakázal bych to v městech u nás také, zcela určitě provoz mezi chodci i když se mě to osobně líbí. Ale bezpečnost je nutná i pro ostatní. Josef.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano, to je jiste nutny vyvoj situace. a pak bych zakazal jeste psy, kolobezky, a nakonec i pankace, proc taky ne, zejo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Také bych ještě zakázal konfrontační příspěvky, které nic neříkají ani neřeší, pisatel se jen snaží tímto "příspěvkem" na sebe upozornit. :-) :-) Josef

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, mě zase fascinuje, kolik lidí se podívá s svým jasnozřivým zrakem a už vědí co mají zakázat. Samozřejmě bez zkušeností, stačí vidět fotku a vše je jasné.

Že na veletrzích na tom jezdí hostezky v chumlech lidí chodících různými směry mezi expozicemi a rozdávají při tom letáky a nikomu se nic neděje je vedlejší.

Miluji odborníky od pohledu. Desiatnika tomu vojakovi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

lepsi alternativou mi prijde elektricky skutr, zajimavy jsou na www.akumoto.com, cenove dostupny a myslim ze to je i praktictejsi vzhledek k uloznymu prostoru, tomu ze se nemusi celou dobu stat jak ve fronte.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Plzni jsem na tom viděl městského policajta. Štrádoval to po chodníku a slušně převyšoval kolemjdoucí :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je to blbost..a uz vubec se to nevyplaci tady kupovat ale nechat si to dovezt.blbost nekupovat

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tady je jiný celkem dobře napsaný test Segwaye:
http://www.zavolantem.cz/test-segway-i2-vzprimene-na-dvou-kolech

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NESMYSLNĚ DRAHÉ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kolik stoji nemohl jsem najit cenu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Danuška
199.000 - 275.500,- +/-

Obrázek uživatele Petr Soukup

"Ceny základních modelů začínají někde kolem 225 000 Kč bez DPH a pokračují až ke 275 000 Kč za nejnovější model"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zvláštní,ale nedostupné.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bez šance na rozšíření.... cena je přemrštěná.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

K cestování po chodnících máme vyjádření z ministerstva dopravy, že Segway není dle zákona č. 361/2000 Sb., posuzován jako motorové vozidlo a tudíž s ním můžeme jezdit kdekoliv.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no jestli se nepletu, tak na chodníky a dokonce ani na cyklostezky to nesmí podle zákona ani u nás, neboť se jedná de-iure o motorové vozítko a nemá výjimku jako motorové kolečkové křeslo.
Nebo je tomu jinak? Zná někdo přesně ten zákon? A je nějaká povinná výbava (helma)?

Kdyby to mohlo na chodníky a cyklostezky, tak bychom do toho ve firmě asi šli, odhaduji, že po Praze bych se tím dopravoval výrazně rychleji a na kole se člověk zpotí.

Jinak samozřejmě nejsem magor, abych to kupoval za 280 tisíc, nový typ stojí v americe 4995$, ten starší po uvedení nového klesl okolo 3 tisíc dolarů (nevím jestli se ještě prodává). Použité stojí okolo poloviny, nejdražší typ (offroad) je asi za 5,5 tisíce dolarů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je to elektrické vozítko !!!!! a v ČR ,,chodec,,

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to super (draha) masinka. Ale ked som na to postavil, tak ma to teda poriadne rozhupalo. Nemal som vela casu sa na nom povozit, ale stalo to za to. Hned by som jeden bral, ale cena je vysokou prekazkou... BTW: previezol som na tom novom type...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Osobne nemám proti tomu nič, pokiaľ je používaný na prepravu alebo na dlhšie cesty, ale videl som raz na dovolenke po plážových chodníčkoch na tom bežať istých objemnejších Angličanov a je už naozaj veľa, aby sa na tom niekto prevážal z lehátka k MacDonaldu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Me prave takovato vozitka lezou na nervy. Uzivatele s nimi nedavaji moc pozor a bud na nich neni zvonek nebo ho nepouzivaji. Potom potkat skupinu rozjarenych frajeru s vozitky znacne zneprijemni prochazku ci cestu. Nic proti lidem, co se s vozitkem nekam cilene prepravuji, ale kdyz vam tam straduji po chodniku sem tam...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to praktické vozítko, které má budoucnost, a jsem přesvědčen že i "přítomnost":-).
Škoda, že je v některých světových velkoměstech zakázáno. Proč jsme tak slabí proti lobby některých firem??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jezis to sou kecy jak vod ditete

az te nejakej vul porazi na chodniku s touhle 50kg bestii budes mluvit jinak

kola na chodnik taky nesmi a to sou 5x lehci, a na silnici je to zas moc pomaly

smysl to ma leda jako nahrada za moped na chatu ... ale to musi bejt za podobnou cenu ne 10x vyssi

je to i drazsi nez golfovy vozitko ale jejich jedinej trh je a dlouho bude jen golfista-lenoch

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lol, nechápu vás, a ten cyklista bude vážit minimalne 90kg a pak si vynasob jeho rychlost. A teprve potom pomlouvej segway, stejne si na to nestal! Vsem se omlouvam, ale ser.. mě lidi, kteři maji plnou pusu kecu a přitom na tom ani nejeli. Jeste jednou se omlouvam

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"...v některých světových velkoměstech zakázáno."
A to ve kterych napriklad? A co je duvodem (zaminkou)?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak například v San Francisku a jiných městech USA. Také v Evropě jsou limity. Některé státy je pouštějí jen na cyklostezky. Ve Velké BRitánii proti vozítkům uplatnili zákon z roku 1835, který nepovoluje jízdu vozům na chodnících. V TimesOnline o tom vyšel 21.8.2006 článek.
Je to mrzuté.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol