Chystá se čistě elektrické BMW i8?

Podle magazínu Autocar automobilka BMW údajně tajně pracuje na čistě elektrické verzi plug-in hybridu BMW i8. Mohlo by pak jít o jeho druhou generaci.

Prototyp prvního auta značky BMW s pohonem na vodíkové palivové články (nikoliv na vodík jako takový,viz. BMW Hydrogen 7) vychází z modelu BMW i8
foto: BMW

Čistě elektrické BMW i8 bude postaveno na struktuře z uhlíkových vláken, kterou divize BMW i vyvinula pro vodíkový prototyp využívající palivové články. Místo, které v něm zabírají vodíkové nádrže, vyplní pokročilé baterie.

Auto by mělo vážit zhruba stejně jako současné BMW i8 a nabídnou 400 km dojezdu dle NEDC, takže reálně kolem 280-300 km. Elektromobil budou pohánět tři elektromotory – jeden vpředu, dva na zadní nápravě.

Elektromotory si vyrábí přímo samotné BMW. Celkový výkon budoucího elektromobilu není známý, ale podle informací insiderů by každý mohl vládnout špičkovým výkonem až 268 koní.

Dočká se ale někdy elektromobil BMW i8 výrobního pásu? Ještě předtím se bezesporu objeví velký facelift BMW i8, a to už někdy během příštího roku.

5 Comments on “Chystá se čistě elektrické BMW i8?”

Napsat komentář