Chevrolet Volt v USA: přes 100 000 prodaných aut

Plug-in hybrid Chevrolet Volt si v připsal 100 000 prodaných kusů. Jako první auto do zásuvky v kterékoliv zemi.

Zhruba po pěti letech od uvedení první generace dosáhl Chevrolet Volt na 100 000 prodaných kusů jen v USA (kde se také ponejvíce prodává). Kdy překoná milion?
foto: Chevrolet

K dosažení rekordních 100 964 prodaných kusů plug-in hybridu Chevrolet Volt jen v USA přispělo i 2406 aut prodaných za červenec. To je 83% navýšení proti červenci roku 2015 (1380).

Pro srovnání, zatím se v USA prodalo 96 447 elektromobilů Nissan Leaf, čímž se japonský elektromobil dostává na druhou příčku v historických prodejích aut do zásuvky ve Spojených státech.

Pár zajímavostí: od prodání prvního Voltu v USA s nimi už řidiči najezdili 1,5 mld. km v čistě elektrickém módu. Celkem pak s auty najeli 2,5 mld. km. Tím majitelé Voltů ušetřili 219 milionů litrů benzínu.

Prodejům samozřejmě pomáhá i nová, druhá generace Chevroletu Volt s dojezdem 75 km čistě na elektřinu. Škoda, že Chevrolet utnul model Opel Ampera (přejmenovaný Volt pro Evropu). Pětimístné auto s 18,4kWh baterií by se mohlo líbit i v Evropě. Vrátí se?

Chevrolet

17 Comments on “Chevrolet Volt v USA: přes 100 000 prodaných aut”

   1. Europsky Caddilac
    druha

    Europsky Caddilac

    druha generácia Voltu, sa má v Európe predávať už nie ako Opel Ampera, ale ako Cadillac ELR… akurát neviem kedy to bude… a vzhľadom k značke, to bude isto stáť poriadne prachy…

    Skôr začínajú byť zaujímavé ojazdené Ampery pomaly…

    J

  1. Při té příležitosti
   Při té příležitosti bych se mohl podělit o článek co mi před pár dny přistál v G+. Plácají se tam po zádech, jak se vodíková EV pěkně rozvíjí a že jedna japonská „kanalizační“ firma vyrábí vodík pro svojí plničku z bioplynu ale při tom jedním dechem udávají, že sice účtují 11$ za kg, ale náklady na jeho výrobu jsou 100$ na kg. Případně, že v USA i Evropě se většina vodíku k tomuto účelu stejně dělá ze zemního plynu. Takže to vypadá spíš jako slušný potěmkin.

Napsat komentář