Češi pojedou závod elektromobilů Tallin – Monte Carlo

Tallinn – Monte Carlo je maratonový závod elektromobilů. Projíždí devíti státy Evropy. Zastavuje ve 27 významných městech Evropy. Závod se jede pod patronací primátorů měst a dalších významných osobností. Hlavním patronem je monacký princ Albert, týmy jsou jeho hosty.

Za Českou republiku se závodu Tallin – Monte Carlo zúčastní Jiří Vlk s vozem Opel Ampera
foto: Hybrid.cz

Závod bude ve dnech 19.-29.5.2013 projíždět města: Tallinn, Pärnu, Riga, Jelgava, Panevezys, Kaunas, Augustów, Ostrow Mazoviecka, Varšava, Piotrków Trybunalski, Kepno, Wroclav, Hradec Králové, Brno, Bratislava, Vídeň, Wiener Neustadt, Štýrský Hradec, Klage

UPDATE 20.5.2013 9:32: závod byl před několika dny odložen z technických důvodů o několik měsíců.

Technologické centrum AV ČR je oficiálním partnerem českého týmu. Český tým se letos zúčastní závodu s plug-in hybridem Opel Ampera (Evropské auto roku 2012). Hlavním koordinátorem a pilotem je Jiří Vlk.

Partnery akce jsou: ASEP, ČVUT Brno a soukromá televize Elektrika.tv, Technologické centrum AV ČR Praha, PRADEC, OPEL. Mediálním partnerem je také magazín Hybrid.cz. O závodu bude přenášet zpravodajství mj. i televize BBC.

Zveme zájemce o technologie z oblasti elektromobilového průmyslu, vlastníky elektromobilů i zájemce o inovativní technologie na tuto akci do Hradce Králové (9.9.2013) a do Brna, kde se můžete setkat též se zástupcem Technologického centra AV ČR.

tisková zpráva

2 Comments on “Češi pojedou závod elektromobilů Tallin – Monte Carlo”

Napsat komentář