Carsharing re.volt nově půjčuje i elektromotorky a elektroskútry

Stáj re.volt bude v nejbližších dnech obohacena o dalších 20 elektromotorek. Už o prázdninách vozový park rozšíří o zcela nový typ dopravního prostředku – elektroskútry.

Kromě sportovních elektromotorek Super Soco TS je k dispozici také model TC připomínající krásy legendárního žihadla z 50. let
foto: re.volt

Sdílená doprava poháněná zelenou energií a zároveň v metropoli nepřehlédnutelné prostředky osobní přepravy. To je služba sdílení elektrických aut a nově také dalších dopravních elektro-prostředků re.volt carsharing. Není to ani rok, co jejich autíčka začala jezdit pražskými ulicemi.

Malá žlutá elektrovozítka vzbuzují pozornost a úsměvy. Projekt sdílené dopravy pod značkou re.volt však už delší čas nepředstavuje pouze elektroauta, ale také elektřinou poháněné motorky.

„O sdílené motorky je velký zájem. Nejen proto, že urychlují průjezd Prahou v kolonách, ale i díky zážitku, který jízda na motorce přináší. Tím spíš, když parádně jede, ale navíc i skvěle vypadá,” konstatuje CEO společnosti Ing. Pavel Kuchta.

Stáj re.volt bude proto v nejbližších dnech obohacena o dalších 20 elektromotorek. Kromě sportovních motorek Super Soco TS se jedná o model TC připomínající krásy legendárního žihadla z 50. let. Retro vzhled však není jediné, na co láká.

Elektromotorka SuperSOCO

Elektromotorka SuperSOCO
foto: re.volt

Řidiči jistě ocení prvotřídní motor zn. Bosch či LED světloměty nové generace. Maximální rychlost jízdy je dle své homologační skupiny 45 km/hod. Dojezd baterie je potom solidních 80 km. Co je výhodou – k řízení vystačí řidičský průkaz sk. B. Podmínkou je ovšem věk 21 let a více v rámci pravidel poskytovatele služby.

Do rozšíření sdílené flotily se aktivně zapojila firma Certus Mercatus, s.r.o., prodejce motorek Super Soco. Společnost se jako jedna z prvních stala partnerem startupu re.volt zapojením do nového projektu „Kup motorku a vydělávej.”

„Rozšiřovat povědomí o elektromobilitě je naším posláním. Jsme rádi, že můžeme ekologičtější cestu aktivně ukazovat dalším lidem. Tato investice má navíc velký potenciál i z finančního hlediska,” shrnul participaci na projektu jednatel Miroslav Kašpar.

Zakoupit nový stroj a propůjčit ho k revolučnímu sdílení, a tím vydělávat i čerpat další výhody, může kdokoliv, komu přijde tato investiční záležitost zajímavá.

Velmi pozitivní zprávou je také úprava ceny jízdného. Minuta provozu motorky nově vychází na 5 Kč. Cena přepravy auty zůstává stejná, tedy 6 Kč/min. V ceně je zahrnuto palivo, parkování v rámci široké zóny re.volt i pojištění.

Elektrický skútr služby re.volt

Elektrický skútr služby re.volt
foto: re.volt

Další novinkou je inovovaná aplikace, u níž proběhla řada designových i bezpečnostních změn zefektivňujících její používání. Aktuálně ji lze ovládat pouze jednou rukou, fotokopie dokladů uživatele zobrazuje jako miniatury a méně často vyžaduje zadávání hesla. Funkčnost aplikace se bude v horizontu času stále zlepšovat, první novinky jsou v plánu již na konci června.

re.volt už o prázdninách vozový park rozšíří o zcela nový typ dopravního prostředku – elektroskútry. Cílem startupu je poskytovat rezidentům i návštěvníkům Prahy pohodlné, spolehlivé, zábavné, ale hlavně dostupné dopravní řešení.

tisková zpráva

Dva komentáře u “Carsharing re.volt nově půjčuje i elektromotorky a elektroskútry”

 1. off
  Test spotřeby na dálnici – Audi e-tron proti

  off

  Test spotřeby na dálnici – Audi e-tron proti všem.

  Autobahn test: Audi e-tron against the rest of the EV world
  https://nextmove.de/autobahn-test-audi-e-tron-against-the-rest-of-the-ev-world/

  Porovnávací test spotreby pri diaľničnej rýchlosti: Tesly proti Audi e-tron a Hyundai Kona

  https://buff.ly/2VTnwzK?fbclid=IwAR0i_uU8DqC3_dHiEmB1MhKqDHn6wRSo7EDYIC4RBPyGGulwOliUBVrtosM

Napsat komentář