BYD prodá v Číně ročně 4000 elektrobusů

Jan Horčík - 06 Leden 2015

Čínská automobilka BYD nemá zatím příliš velký úspěch s elektrickými osobními auty, ať už hybridy, plug-in hybridy nebo elektromobily. Kde ale exceluje, to jsou elektrické autobusy. Jen doma v Číně jich prodá na 4000 ročně.auto elektrobusy elektrické autobusy BYD Čína

Čínská města si elektrobusy od BYD kupují po tisících, mimo jiné kvůli extrémním problémům se smogem
foto: BYD

Pro zajímavost, v celých Spojených státech se za rok prodá asi 5000 autobusů. Jenže mají proti Číně čtyřikrát méně obyvatel a méně rozvinutou veřejnou dopravu.

Elektrobusy BYD se navíc probíjejí také do světa. A to poměrně snadno, protože spolehlivě nabízejí dojezd kolem 250 km na jedno nabití. BYD tak v oblasti elektrobusů prakticky nemá konkurenci a ročně jich podle údajů společnosti CALSTART prodá vyšší tisíce.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Zázračný elektrobus BYD 12e s dojezdem 250 km má berličku v podobě obsaditelnosti pouhých 50-55 cestujících, v evropských tendrech do MHD pod 80 neuspějete. Je to daň za dva komíny baterek nad přední nápravou. Stejně tak je i škrcen výkon a topení je naftové. Pro podmínky v Číně, o kterých jsem zatím jenom četl, je to přesto velká vzpruha, na naše standardy narážejí jen v případě, že sem chtějí vyvážet.

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je dost málo. Nepsalo se tu celkem nedávno, že čínská města nakupují ty busy po tisících?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

BYD auta nevie predat lebo cena. porovnanie evobsession.com/electric-cars-2014-list/

52,000 usd za 200km nie je zrovna malo, a to je to cinska firma.
naviac oni (cinania) su takí, ze ak si to objednate tak vam to aj realne poslu :) ..ako uplne vsetko z ciny.

nemalo aut prostrednictvom statnych a firmenych zakaziek od nich ma britania, holandsko, belgicko, ..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

díky za pěkný odkaz!

Obrázek uživatele Radovan

Jsou to ty 4 tisíce co tu byly v článku dříve loni spolu s auty jako taxíky nebo jsou to další 4 tisíce? V Ostravě v dopravním podniku byl BYD na testování a plná spokojenost.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je to odhad analytické společnosti CALSTART týkající se prodeje pouze dodaných elektrobusů v Číně za uplynulý rok.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?