Britská Kolumbie zakáže prodej fosilních aut od roku 2040

Západní kanadská provincie Britská Kolumbie si odhlasovala zákon, podle kterého budou všechna tam prodávaná auta od roku 2040 bezemisní.

Provincie Britská Kolumbie si stěžuje, že automobilový výrobci neposílají k tamním dealerům dostatečné množství aut s nízkými nebo nulovými emisemi. Přimět je k tomu má nově schválený zákon, který směřuje k úplnému zastavení prodeje čistě benzinových nebo dieselových aut od roku 2040.
foto: Nissan

Do bezemisních vozidel se podle nového zákona počítají elektromobily, plug-in hybridy a vodíková auta. Do roku 2025 musí těmto podmínkám odpovídat 10 % prodaných aut a podíl se postupně zvyšuje.

Provincie dnes nabízí dotaci CAD$5000, která doplňuje už existující federální dotaci ve stejné hodnotě. Britská Kolumbie se tak připojuje k řadě dalších zemí a oblastí, které taktéž oznámily plánovaný odklon od prodeje fosilních aut.

Patří mezi ně Německo, Norsko, Irsko, Nizozemsko, Francie, Čína, Dánsko, Izrael, Británie, Indie a další.

6 Comments on “Britská Kolumbie zakáže prodej fosilních aut od roku 2040”

  1. sem to říkal !! Proud ČR zdraží o 20 až 40 %, tahaj nás
    sem to říkal !! Proud ČR zdraží o 20 až 40 %, tahaj nás za vocas, Stát lže, Jinde takové idioty nenajdete, jen Čezko je jedinou zemí ve vyspělém světě, která chce odklon od uhlí řešit stavbou velkého jaderného bloku…. CHTĚJÍ PODOJIT ELEKTROMOBILY aby udrželi TSI popelnice do 2040 😉

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/snobr-ohledne-ceny-noveho-jaderneho-bloku-stat-lze-a-podvadi-85940

    „Jsme jediná země, jež tvrdí, že postaví jadernou elektrárnu v reálném čase a za peníze, které jsou poloviční až třetinové proti skutečnosti :)))

    Česko je z pohledu energetiky německou spolkovou zemí…. 😉

Napsat komentář