BMW připravuje nový ActiveHybrid 3

Šestá generace BMW řady 3 půjde do prodeje už začátkem příštího roku. Celkem osm verzí auta nabídne emise pod 120 g/km a využije pokročilé technologie snížení spotřeby jako je stop-start, rekuperace brzdné energie a pneumatiky s nízkým valivým odporem. Později přibude také plný hybrid BMW ActiveHybrid 3.

Šestá generace BMW řady 3 má atletičtější rysy než ta předchozí
foto: BMW

Vizuální změny nové řady tři jsou nenápadné, přesto auto díky nim vyznívá agresivněji, sportovněji. Zároveň jde o aerodynamické úpravy, které pomáhají snížit aerodynamický koeficient, a tedy i spotřebu.

Nové BMW řady 3 je tedy delší a širší než původní model, přesto je o 50 kg lehčí a zachovává si rozložení hmotnosti 50:50. Díky větším rozměrům nabídne auto také více místa, především pro spolujezdce na zadních sedačkách. Podle BMW se do kufru nové řady tři pohodlně vejdou tři golfové bagy.

BMW řady 3 budou namísto třílitrového šestiválce nově vybavena přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem s výkonem 245 koní. Díky tomu bude BMW 328i schopné zrychlit z 0 na 100 km/h během 5,7 vteřin. Měl by nabídnout spotřebu 6,4 l/100 km a emisemi pod 150 g/km.

Třílitrový šestiválec s výkonem 300 koní zůstane doménou BMW 335i a využije jej také ActiveHybrid 3. V něm ale bude benzinový agregát doplněn 40kW elektromotorem, podobně jako v aktuálně uvedeném BMW ActiveHybrid 5.

Zákazníci si v případě nové řady 3 budou moct vybrat mezi dvěma typy převodovek. Standardní manuální šestirychlostní a zcela novou automatickou osmirychlostní.

ActiveHybrid 5 bude plný hybrid. Dokáže tedy ujet až 4 km čistě na elektřinu, max. rychlosti 50 km/h dokáže plně obsazené auto dosáhnout také čistě na elektřinu. Co se týká spotřeby, ta by se měla pohybovat kolem 7,6 l/100 km. Výkonově se hybrid vyrovná verzi 335i.

Napsat komentář