BMW chce také sdílet auta, jde do světa

Jan Horčík - 13 Březen 2014

Daimler má své Car2Go, bavorská automobilka BMW kontruje službou DriveNow. V obou případech jde o car-sharing, tedy sdílení aut. Zatímco Car2Go slaví celosvětový úspěch, DriveNow se pterve rozjíždí. Teď chce proniknout do dalších 25 světových metropolí.auto DriveNow car sharing sdílení aut BMW Mini

Služba sdílení aut BMW DriveNow je dnes dostupná primárně v Německu a San Francisku, brzy se ale rozšíří do dalších zemí
foto: BMW

Zatímco Daimler se sdílením aut skrze Car2Go začal promyšleně už v roce 2008, BMW do vlaku naskočilo až o tři roky později. DriveNow je společný podnik BMW a Sixt a momentálně funguje v Mnichově (410 aut, vč. elektromobilů), Berlíně (890 aut, vč. elektromobilů), Hamburku (450), Düsseldorfu (250), Kolíně (350) a San Francisku (70 elektromobilů). Registrovaní zákazníci si mohou půjčovat vozy značek BMW a Mini, včetně elektromobilů BMW ActiveE.

V současné době se BMW bude nažit rozšířit službu DriveNow do dalších až 25 měst - z toho 10 až 15 v Evropě a 10 v . V současné době má služba kolem 240 000 registrovaných uživatel, kteří zaplatí vstupní registrační poplatek (kolem 1000 Kč) a pak už platí za každou minutu využití auta.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.