Bleskový elektromobil Lightning GT

Jak by měl vypadat za 3,6 mil. korun, tedy nějakých 120 000 liber? Jako Lighting GT! Poháněn čtyřmi 120kW elektromotory by měl nabídnout výkon kolem 700 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h během čtyř sekund a maximální rychlost omezenou na 210 km/h. Šťávu mu mají poskytnout nové 36kW baterie a ve výrobě by se tenhle údajně „typicky britský“ krasavec měl objevit už příští rok. Nevěříte? My taky ne. Ale chtěli bychom.

Šéf britské společnosti Lightning Car Company, která je za tohle neuvěřitelné dílko zodpovědná, je však optimista. „Lighting GT by měl být v prodeji na jaře 2010. Máme zaplacené předobjednávky, tlačíme naše plány kupředu,“ řekl magazínu Autocar.co.uk. Kromě tohoto sportovního elektromobilu by však firma ráda měla v nabídce také další typy vozů, ještě jedno menší a .

Lighting GT

galerie: Lighting GT

Lighting GT Lighting GT Lighting GT

9 Comments on “Bleskový elektromobil Lightning GT”

  1. Nepochybuji o tom že to má
    Nepochybuji o tom že to má rekuperaci, navíc takto výkonné motory ve všech kolech umožňují realizaci systémů ABS, ESP,ASR…., jejichž funkce může být dokonalejší než u současných systémů.
    Zajímala by mě však jiná věc. Teorie praví, že neodpružené hmoty by měly být co nejmenší, takto výkonný motor však nebude určitě lehčí než 150kg. Na dokonale rovné silnici by to mohlo být ideální, nízké těžiště, min. naklánění karoserie… Co by se však dělo na nerovnostech nebo dokonce v hezké české díře? Ty nízkoprofilové gumy toho moc nepochytají a pak by byl v ohrožení ráfek. Jízdní vlastnosti na běžné silnici budou asi špatné takto těžké kolo nemůže stíhat kopírovat nerovnosti a proto bude mít malou přilnavost…

Napsat komentář