Amazon chce s pomocí létajících robotů doručovat zboží. Jeden podnikavý Němec ale vymyslel pro tyhle moderní hračky lepší využití: bude s jejich pomocí doručovat až do domu pětilitrové soudky piva.
foto: Beer Drone
Vyzdvihnout do vzduchu pětilitrový soudek piva pochopitelně není jen tak. Německý podnikatel proto musel využít silnou oktokoptéru s osmi rotory. Ta si však, jak je vidět na videu, se soudkem poradí víc než snadno.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Pivo v Kanadě vozí elektrická dodávka z roku 1958
VIDEO: elektrická helikoptéra s 18 vrtulemi se úspěšně vznesla
Oktokoptéra sice dělá pořádný randál, ale alespoň každý bude hned vědět, že pivo už se blíží. K dodávkám na náhlé zahradní párty ideální věc. Podle předběžných informací ale nepůjde o levnou záležitost: jedna dodávka vyjde prý na 120 euro. Dodávat se začne možná už letos v dubnu.
Kurňa to chci!:-)
Kurňa to chci!:-)
Je to skvělý příklad
Je to skvělý příklad levného doručování. V ČR by tento způsob mohla i používat Česká pošta k doručování listovních a balíkových zásilek do hůře přístupných míst. Bezpilotní letecká doprava v malolitrážním provedení dokáže nejen šetřit náklady na přepravu, ale i platy doručovatelům.
Ano, jedna pohlednice za
Ano, jedna pohlednice za hubičku — „vyjde prý na 120 euro“.
To bude terno 🙂 opravdu skvělé.