Amazon bude doručovat zásilky pomocí létajících robotů

Jeff Bezos, šéf největšího elektronického obchodu světa Amazon.com, aktuálně představil další novinku. Je jí doručování zboží s pomocí létajících robotů, tzv. dronů. Expresní dodání během 30 minut by mohlo začít fungovat už po roce 2015.

Oktoptéra neboli létající robot (drone) ve službách Amazon Prime Air
foto: Amazon

Statistika říká, že 86 % objednávek v elektronickém obchodě Amazon je lehčí než 2,27 kg. A právě taková je maximální zátěž létajících robotů (dronů), kterými chce Amazon objednané zásilky doručovat. Nová služba se jmenuje „Prime Air“.

Je založena na oktokoptérách – malých létajících robotech vybavených osmi vrtulemi. Dodávky probíhají zcela automaticky. Oktokoptéra čeká na konci jezdícího pásu, po kterém putuje zboží už zabalené ve speciálním obalu.

Drone obal pevně zachytí a okamžitě vyráží vzduchem směrem ke svému cíli. Bezos ovšem připouští, že praktické nasazení této služby bude trvat několik let. „Budeme muset pokročit s technologií a počkat na legislativní regulace,“ řekl. Dodal, že dříve než v roce 2015 to nebude.

Létající roboti a bezpilotní letadla, která se dnes masivně využívají v oblasti armády a výzvědných služeb, slibují také obrovský potenciál v civilním využití. Tam jsou ale dnes hlavní překážkou zákony a legislativa, které jsou opět o řadu (desítek) let pozadu za technologickým vývojem.

5 Comments on “Amazon bude doručovat zásilky pomocí létajících robotů”

  1. Jak jsme se v rámci
    Jak jsme se v rámci udílení cen Česká hlava mohli dozvědět, tak na podobných projektech se podílejí i čeští a moravští odborníci z ČVUT. A to je dobře. Jinak osobně přeji diskutujícím adolescentům aby se cvičili ve střelbě na cíl na malých rozměrů a vzdálenosti dvaceti metrů!!!

  2. Každý takový nezvaný
    Každý takový nezvaný host, který se mi nad barákem a pozemkem objeví, bude nekompromisně šindou sestřelen. Ono je to pak přestane bavit. S takovou by se různé robotické mouchy mohly prohánět i u mě v ložnici nebo na WC. Ale to jim nevyjde. Šinda a pár matek udělá pořádek, a vrátí tak ty jejich chorobné výmysly zase zpět do řádných kolejí.

Napsat komentář