Autosalon Ženeva 2019: Škoda představí elektromobil Vision iV i jednostopý koncept Klement

Na ženevském autosalonu, který se bude konat od 5. do 17. března, představí Škoda veškeré své služby související s mobilitou. Kromě studie elektromobilu Škoda Vision iV například i jednostopý koncept Klement.

Nové elektrické řešení mobility Klement s jednoduchým a intuitivním ovládáním podle Škodovky vhodně doplňuje současný moderní a ekologický životní styl.
foto: Škoda

Studie Vision iV je konkrétní vizí prvního čistě elektrického vozu značky Škoda vycházejícího z modulární platformy pro elektromobily (MEB). S novým modelem Kamiq rozšiřuje česká automobilka svou úspěšnou rodinu vozů SUV o zástupce rostoucího segmentu městských SUV.

Rok 2019 představuje mimořádný moment ve 124leté historii společnosti: Škoda Auto vstupuje do éry eMobility. V příštích letech bude automobilka investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a nových služeb souvisejících s mobilitou, což bude představovat největší investici v historii firmy, a do konce roku 2022 uvede na trh deset elektrifikovaných modelů.

Kromě toho bude Škoda Auto svou nabídku služeb souvisejících s mobilitou dále rozšiřovat. Příkladem je carsharingová platforma HoppyGo nebo služba CareDriver, která kombinuje mobilitu se sociálními službami. Vysoká úroveň propojení mezi vozem, řidičem a okolním světem umožňuje zapojit vozy Škoda do sítí Smart Home nebo ovládat aplikaci Škoda Connect pomocí Alexy, hlasového asistenta společnosti Amazon.

Na ženevském stánku automobilky se návštěvníci mohou seznámit s multimediálními službami značky Škoda souvisejícími s mobilitou a na User Experience Table si sestavit vlastního avatara,

Škoda Vision iV je předzvěstí budoucí rodiny vozů Škoda s čistě elektrickým pohonem. Studie je prvním vozem značky postaveným na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

O bezemisní pohon se starají dva elektromotory, jeden na přední a jeden na zadní nápravě, díky čemuž Vision iV disponuje pohonem všech kol. Plochá ion-lithiová baterie je zabudovaná v podlaze vozu, čímž šetří místo, a umožňuje dojezd až 500 kilometrů v měřicím cyklu WLTP.

Futuristický jednostopý koncept Škoda Klement, který spadá do oblasti mikromobility, se představuje jako ekologická alternativa ke klasickému automobilu. Elektromotor, který je umístěn v náboji zadního kola a je vybaven integrovanou rekuperací brzdné energie, dokáže koncept rozjet až na maximální rychlost 45 km/h a dvě baterie umožňují dojezd přes 60 km.

Koncept také nabízí plnou konektivitu. V aplikaci lze například zjistit aktuální stav nabítí baterií. Je také možné nadefinovat oblast, ze které koncept Klement nesmí vyjet.

tisková zpráva

16 Comments on “Autosalon Ženeva 2019: Škoda představí elektromobil Vision iV i jednostopý koncept Klement”

 1. Na to odrážedlo/moped/elektrocykl jsem zvědavý, tedy na
  Na to odrážedlo/moped/elektrocykl jsem zvědavý, tedy na cenu. Dle jiných zdrojů má mít 1250 Wh. Dnes takovéto samohyb (ekolobka se sedlem) vyjde v těchto Wh vyjde těsně pod 50000 Kč. S maximálkou 37-45 km/h. Na výletování to nebude, buď se plazit cyklorychlostí 3-4 hodiny, nebo těch maximálních 45 km/h po téměř hodinu.

 2. Hmm dobrý, až na to, že se 4 Kw motorem je to moped
  Hmm dobrý, až na to, že se 4 Kw motorem je to moped kategorie LA s povinností pro řidiče být držitelem řidičského oprávnění skupiny AM.
  Jako takový nesmí na chodník, nebo do pěších zón a absurdita největší – NESMÍ na cyklostezku.

  Píše se mi ta výše uvedená ironie smutně, protože jinak elektrokolům velmi fandím.

 3. Překlad: nemáme nic, ale chystáme blá blá, v příštích
  Překlad: nemáme nic, ale chystáme blá blá, v příštích letech blá blá, nikdo nám to už nežere, tak aspoň řekneme, že za tři roky nakreslíme elektrokolo a budeme mu říkat „jednostopé vozidlo“, akorát zatím umíme nakreslit jen řidítka.

Napsat komentář