Autosalon Tokio 2013: premiéry Lexus LF-NX a RC

redakce - 04 Listopad 2013

Automobilka Lexus na 43. ročníku tokijského autosalonu přestaví dvě novinky. Koncept kompaktního crossoveru SUV Lexus LF-NX a nový Lexus RC. Autosalon se pořádá od 20. listopadu do 1. prosince v prostorách mezinárodního výstavního centra Tokyo Big Sight v tokijské čtvrti Koto.auto hybridy Lexus LF-NX Turbo

Japonská premiéra pro autosalon v Tokiu: Lexus LF-NX Turbo
foto: Lexus

Luxusní kompaktní crossover nové generace, označovaný jako Lexus LF-NX (premiéra na letošním autosalonu ve Frankfurtu), byl vybaven nově vyvinutým přeplňovaným motorem 2,0 l, jenž zaručuje příkladné jízdní výkony i ekologické parametry.

Ke sportovnějšímu vzhledu verze turbo přispívá nižší těžiště, ještě zdůrazněné předním spodním spoilerem.

LF-NX se vyznačuje štíhlým profilem, ostrými křivkami kompaktní karoserie a výraznými koly, které poukazují na jedinečný výkon tohoto crossoveru a atraktivní jízdní zážitky.

auto hybridy Lexus LF-NX Turbo

foto: Lexus

auto hybridy Lexus LF-NX Turbo

foto: Lexus

Uvnitř zaujme nový sdružený ovladač „Remote Touch“ s dotykovým displejem, jenž přináší nejmodernější technologie zohledňující potřeby uživatelů a představuje unikátní prvek výbavy vozů Lexus.

Základní rozměry Lexus LF-NX:

Délka (mm): 4 640
Šířka (mm): 1 870
Výška (mm): 1 620
Rozvor (mm): 2 700

auto hybridy Lexus LF-NX Turbo

foto: Lexus

Lexus RC

Na tokijském autosalonu budou vystaveny dva modely RC, a to RC 350 s motorem 3,5 l V6 a RC 300h s plně hybridním pohonem kombinujícím zážehový motor 2,5 l a výkonný elektromotor. Automobilka Lexus dnes uvolnila fotografie zcela nového modelu RC ještě v předstihu před světovou premiérou.

auto hybridy Lexus RC

foto: Lexus

Prostřednictvím dynamického a atraktivního dvoudveřového kupé řady RC se dále zvyšuje zaměření luxusní značky na emoce. Kupé bylo vyvinuto s cílem dále vylepšit profil značky u širšího spektra zákazníků, včetně těch, kteří vůz značky Lexus dosud nikdy nevlastnili.

DESIGN EXTERIÉRU

Návrháři automobilky Lexus vetkli modelu RC vysoce profilované křivky, které se v modelové řadě značky doposud nikdy neobjevily. Typická maska chladiče Lexus ve tvaru vřetene je historicky nejširší a nejnižší.

auto hybridy Lexus RC

foto: Lexus

Sportovní charakter LF-LC připomínají trojúhelníkové světlomety; o inspiraci koncepčního vozu zase vypovídá jedinečné ztvárnění LED světel se třemi zdroji. V případě potkávacích světel má optická signatura tvar písmene „L“, vyjadřujícího příslušnost ke značce Lexus. Stejný symbolický motiv najdeme i u ostrých a tenkých zadních sdružených světel.

Na designovou filozofii konceptu připraveného do budoucí sériové výroby navazují i litá kola RC ve dvou možných kombinacích – nápadně tvarovaná 19" kola s deseti paprsky, resp. atleticky pojatá varianta o rozměru 18" s pěti paprsky, vždy vyrobená technologií přesného obrábění, s elegantními středovými krytkami v černém a platinovém tónu.

Barvou hrdinů je červená – zde v zářivějším a kontrastnějším odstínu, a to díky nové technologii lakování automobilky Lexus, která využívá vícero vrstev čirého a sytěji probarveného laku.

DESIGN INTERIÉRU

Na interiéru kupé RC s masivním využitím kontrastních barev, materiálů a osvětlení se výrazně podepsaly oceněné sportovní koncepty značky.

Speciálně vytvořený nový paket osvětlení (u značky Lexus premiéra) přináší silný emotivní zážitek díky způsobu osvícení celé kabiny ve směru zdola nahoru, namísto obvyklého shora dolů.

Eleganci celé kabiny zdůrazňují designové křivky a vysoce kontrastní obložení interiéru, včetně úžasného nového tónu, označovaného jako Clove.

Vnitřní obklady v kabině zkrášlují originální akcenty z pruhovaného dřeva Shimamoku – výsledek náročné technologie vytříbeného zpracování vrstveného dřeva.

Horní část kokpitu řidiče je rozdělena na oblast ovládání a zobrazování. V horní oblasti je přístrojový panel a obrazovka navigace o úhlopříčce 7"; součástí víceúrovňové středové konzoly je zcela nový sdružený ovladač „Remote Touch“.

Co je u sportovního kupé důležité, že při výrobě sedadel se uplatnila tzv. integrovaná pěnová konstrukce – podobně jako u tvarování sedadel závodních vozů – zaručující optimální pohodlí o oporu cestujících.

Specifikace Lexus RC 350 a RC 300h:

Délka (mm): 4 695
Výška (mm): 1 395
Šířka (mm): 1 840
Rozvor (mm): 2 730
Počet cestujících: 4
Typ pohonu: zážehový motor 3,5 l/hybridní 2,5 l

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teda k těmto autům mám velmi krátký a stručný komentář.

FUJ

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podle designu se zdá, že navrhují vesmírné koráby. A ono ne, jedná se o auta na spalovací pohon...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.