Autosalon Peking 2018: Honda Everus je další exkluzivní crossover elektromobil pro Čínu

Budoucnost čínské automobility je elektrická, potvrzuje letošní autosalon v Pekingu. Dalším, kdo tam představil svůj nový elektromobil, je překvapivě Honda.

Plně elektrický crossover Honda Everus se představil v Číně na autosalonu v Pekingu.
foto: Honda

Honda se v oblasti alternativních pohonů, ať už hybridů nebo elektromobilů, nedokázala prosadit. V Japonsku a USA sice nabídku má, ale prodeje nejsou nijak oslnivé.

V budoucnosti to možná spraví Čína. Ve spolupráci se svým tamním partnerem, společností GAC, představila Honda na autosalonu v Pekingu nový crossover elektromobil Honda Everus.

Honda slibuje, že v čínských (a pouze v čínských) showroomech bude auto do konce letošního roku. Elektromobil je postaven na fosilním modelu Honda HR-V. Žádné další podrobnosti zatím oznámeny nebyly.

Do budoucna chce Honda přidat do své nabídky řadu dalších elektromobilů. Do roku 2030 chce mít dvě třetiny své modelové nabídky k dispozici také v nějaké formě elektrifikace. Hlavní proud mají být ovšem plug-in hybridy.

V Evropě se nicméně Honda chystá uvést také elektromobil Urban EV, jehož koncept představila na autosalonu ve Frankfurtu 2017. Na trh má jít už příští rok.

tisková zpráva

Jeden komentář u “Autosalon Peking 2018: Honda Everus je další exkluzivní crossover elektromobil pro Čínu”

Napsat komentář