Autosalon New York: koncept hybridního sportovního sedanu Genesis

redakce - 30 Březen 2016

Značka Genesis spadající pod jihokorejskou automobilku Hyundai odhalila na mezinárodním autosalonu v New Yorku koncept luxusního hybridního sedanu nazvaného prostě „New York Concept“. auto Autosalon New York: koncept hybridního sportovního sedanu Genesis

Kromě vrozených sportovních a komfortních vlastností přináší hybridní New York Concept svěží detaily propojením kulturní historie s moderním uměním a technikou.
foto: Genesis

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nový koncept hybridního sedanu naznačuje budoucí směřování designu značky GENESIS, realizovaném v souladu s estetikou která byla poprvé představena u konceptu Vision G a následně, už v sériově vyráběné podobě, u luxusního sedanu GENESIS G90.

Sportovní a dynamický charakter značky GENESIS potvrzuje hybridní pohonné ústrojí konceptu, jehož přeplňovaný motor 2.0 T-GDI, kombinovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW (245 k) a maximální točivý moment 353 N.m.

Manfred Fitzgerald, vedoucí značky GENESIS, řekl na začátku tiskové konference: „GENESIS bude značkou zaměřenou na design.“

Inspirace pro design

Týmy designérů se pro návrh studie New York Concept nechaly inspirovat moderním luxusním životním stylem a produkty, jakož i prvním úspěchem a raným vývojem značky GENESIS.

auto Autosalon New York: koncept hybridního sportovního sedanu Genesis

foto: Genesis

New York Concept, který svým designem vyjadřuje moderní pohled značky GENESIS na luxus, přináší svěží pohled na tento segment nabídkou neočekávaného, a přitom zároveň směřuje k uspokojování potřeb moderních zákazníků v luxusním segmentu.

Vnější design

Hluboká vnitřní hrana světlometů je charakterizována světlovody s jednotlivými pixely, které dodávají vozu sofistikovaný, energický vzhled. Pod světlomety jsou umístěny otvory ke kanálům, jimiž je proudící vzduch odváděn do podběhů předních kol.

auto Autosalon New York: koncept hybridního sportovního sedanu Genesis

foto: Genesis

Výrazně tvarované přední blatníky, umocněné podélnými prolisy, završují vzhled konceptu, který dává jasně najevo své zaměření na sportovní jízdu. Při pohledu z profilu přivádí elegantní, zužující se kabina pozornost k silným ramenům, čímž dodává vizuální sílu oblasti zadních blatníků nad zadními koly.

New York Concept vyvolává díky tomu dojem výkonu, který se očekává od luxusního sportovního sedanu. Krátký přední převis kontrastuje s delším zadním převisem a završuje proporce elegantního a kultivovaného sportovního vozu.

Záď studie New York Concept je odlišena nízkým a elegantním zadním víkem a celkový dojem umocňují boční panely karoserie, které se směrem k zádi výrazně zužují. Štíhlé, protažené zadní svítilny napodobují energičnost předních světlometů a přispívají tak k smyslnému a luxusnímu charakteru exteriéru.

Vizuálně expresivní tvary jsou završeny pečlivě zpracovanými a kreativně navrženými detaily. Jedinečné tvarové řešení kapoty motoru a bočních ventilačních otvorů kombinuje funkci se stylem v novém precizním estetickém řešení.

Integrované otvory pro vedení vzduchu na kapotě, v předních a zadních blatnících, vylepšují aerodynamické vlastnosti a symbolizují hospodárnost hybridního pohonu modelu GENESIS.

auto Autosalon New York: koncept hybridního sportovního sedanu Genesis

foto: Genesis

Kliky dveří vpředu a vzadu jsou u studie New York Concept zapuštěny do plochy karoserie a integrovány do linie pod bočními okny. Tato jednoduchost designu je dalším aspektem, který vylepšuje aerodynamické vlastnosti.

Vnější panely karoserie jsou lakovány speciálním odstínem modrá Ceramic, zatímco ozdobné prvky v měděném odstínu, ve spodní části nárazníku a bočních prahů, vyjadřují jedinečný moderní přístup značky GENESIS k designu a výběru materiálů.

Koncept vnitřního designu

Interiér se vyznačuje sofistikovanou atmosférou ve stylu high-tech, na které se podílí vyspělý informační a ovládací systém s osobitě klenutým displejem.

Designérský tým navrhl inovativní řešení designu přístrojové desky, které eliminuje některá negativa, často plynoucí z rozsáhlé technické výbavy luxusních vozidel.

„Plovoucí“ klenutý displej s úhlopříčkou 21“ zahrnuje přístroje i multimediální funkce a vytváří potenciál pro nové, výraznější tvary před cestujícími na předních sedadlech.

Digitální displej je kombinován s klasickými analogovými přístroji před řidičem. Konkávní displej a konvexní panel přístrojů se esteticky vzájemně doplňují a zároveň interiér vizuálně odlehčují.

Otevřený design volantu vychází z ergonomických poznatků. Umožňuje nerušený pohled na přístroje a současně zlepšuje ovladatelnost.

Logicky uspořádaná a prostorná středová konzola rozděluje vnitřní prostor podélně na dvě oddělené části. Centrální ovládací panel CCP (Central Control Panel), v kombinaci s klenutým, „plovoucím“ displejem, vytváří nové uživatelské prostředí s dotykovým ovládáním a dobře promyšleným rozmístěním ovládacích prvků.

Do jemně leštěného hliníkového ozdobného obložení GENESIS Concept jsou integrovány důležité funkční spínače. Toto řešení charakterizuje úsilí značky GENESIS vytvářet velmi kvalitní užitný design s výjimečnou pozorností věnovanou detailům.

Čtyři individuálně tvarovaná samostatná sedadla odrážejí dynamický charakter exteriéru i zaměření značky GENESIS na luxus, orientovaný na uživatele.

Barvy a materiály v interiéru

Interiér konceptu zaujme svým kompletním čalouněním kůží, u něhož kontrastují antracitové ozdobné prvky se sytou světle hnědou kůží na sedadlech a výplních dveří, zatímco pruhy jemné hlazené kůže na opěrkách hlavy jsou nádherně měkké na dotek.

New York Concept používá kontrastní kovové prvky k vytvoření vizuálního propojení mezi přístrojovou deskou a středovou konzolou, které vyvolává dojem, že se vznáší v prostoru.

Síťová struktura z ušlechtilé oceli s měděným odstínem evokuje měděné ozdobné prvky exteriéru a představuje nový přístup k lehkým materiálům.

auto Autosalon New York: koncept hybridního sportovního sedanu Genesis

foto: Genesis

New York Concept je vybaven rovněž leštěnými hliníkovými ovládacími a funkčními prvky, doplněnými drobnými detaily v odstínu mědi, použitého také u vnějších ozdobných prvků.

Koncept uživatelského rozhraní v interiéru

New York Concept představuje jedinečný koncept uživatelského rozhraní. Technologie nejvyšší úrovně jsou integrovány do sofistikovaného designu.

Na horní části přístrojové desky je v elegantním hliníkovém pouzdře širokoúhlý klenutý 21“ displej 4K, který umožňuje větší zorný úhel a zobrazuje výjimečně syté barvy ve výjimečně prostorovém zpracování.

Prostorově zpracovaný centrální ovládací panel CCP s miskovitým tvarem je ergonomicky optimalizován pro snadné používání a tvoří elektronickou centrálu tohoto jedinečného konceptu uživatelského rozhraní.

Tato ergonomická optimalizace umožňující intuitivní ovládání jednoduchými i vícenásobnými dotyky a pohyby prstů, rozpoznává ručně psané znaky i kruhové pohyby prstů, což je užitečné zejména při procházení dlouhými hudebními nebo telefonními seznamy.

GENESIS stanovuje tímto inovativním konceptem nový standard pro uživatelskou přívětivost a funkční ovládání. New York Concept ukazuje, jak lze panel přístrojů a středovou konzolu propojit v jeden klenutý horizontální displej a vytvořit tak jedinečné upořádání orientované na řidiče.

Uživatelské rozhraní rovněž umožňuje sledovat jedním pohledem veškeré důležité informace a zároveň kombinuje dotykové plochy s výhodami současných rozhraní, založených na otočných ovladačích.

Senzor pro ovládání prostorovými gesty navíc umožňuje uživateli přemisťovat specifický obsah z jedné oblasti displeje do druhé, čímž rozšiřuje možnosti individualizace zobrazovaných informací.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Manfred Fitzgerald a není to ten designér, kterýho si pozval Elon ať mu vytvoří Model S,který následně zkopiroval všechny tech.pokroky, mezitím vytvořil autobrak a zdrhnul?:-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil