Auta na vodík? Za 20 let běžná věc…

Tvrdí to alespoň profesor Nabil Kassem ze Stockholmského královského institutu technologie. Kassem v aktuálním rozhovoru říká, že palivové články (?) jsou jednou z nejslibnějších technologií budoucnosti, kterou někteří nazývají jako „vodíková společnost“.  

Podle Kassema najdou palivové články uplatnění nejen v automobilech, ale také mikro-elektrárnách, vybavení domácnosti či klimatizaci. Jednoduše, palivové články budou všude. Jakmile se podle Kassema začne vodík produkovat v masovém měřítku, půjde dolů i cena.

A jak jednoduše a ekologicky získávat vodík? Zde profesor Kassem poukazuje na japonský projekt, který počítá s oceánskými „vodíkovými zahradami“. Solární energie zde bude využita k tvorbě elektřiny a vodíku. Tohle všechno by mělo být zcela běžně už v letech 2030-2040, ale první auta na vodík za rozumné ceny mají být k dispozici už v roce 2015.

(na obrázku vodíkový automobil Honda FCX)

8 Comments on “Auta na vodík? Za 20 let běžná věc…”

  1. Uplna blbost, produkce
    Uplna blbost, produkce vodiku je snadna a relativne levna uz davno! Pravej problem je VODIKOVA KREHKOST s tim spojena konstrukce vseho s cim vodik prijde do styku a samozdrejme motoru!! Vodik NENI vhodne palivo pro automobily!! Bud je ten clanek blbe prevzatej, vytrzenej z kontextu nebo pan profesor Nabill Kassem hlasa do sveta nesmysly.

Napsat komentář