Amazon může v USA testovat doručovací drony

Jan Horčík - 15 Duben 2015

Drony chce dnes k doručování balíků využívat kde kdo. Všetně amerického Amazonu. Jenže americké úřady byly až dosud spíše zdrženlivé. Teď testování malých létajících pošťáků konečně povolily.auto Amazon Prime Air drone

Létající drone společnosti Amazon, která tuto službu pojmenovala PrimeAir
foto: Amazon

V drony příliš v lásce nemají. Nedávno jeden létal nad Bílým domem, což vzbudilo nemalý poprask. Je to pochopitelné, drony by se snadno mohly stát nebezpečnými zbraněmi.

Navzdory tomu se tyto troje docela běžně začaly používat v oblasti tvorby filmů, reklamy, sběru dat a v Irsku s nimi dokonce pasou ovce.

Povolení pro Amazon k testování jeho doručovacích dronů je tak spíše reakcí na fakt, že drony se začínají šířit jako lavina a navíc ve většině ostatních zemí je jejich používání relativně svobodné.

Létající drony například otestovala i německá a francouzská pošta. Ve Francii také pořádají s drony závody a v Číně zase doručují čaj. Amerika zůstává trochu pozadu a zjevně chce náskok ostatních dohnat.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol