Alza.cz nově nabízí elektromobil Jaguar I-Pace, zkouší elektrickou dodávku pro rozvoz zboží

Alza.cz rozšiřuje svou nabídku elektromobilů o prvotřídní Jaguar I-Pace. Prodej vozu, který získal ocenění světové Auto roku 2019, spouští e-shop právě dnes. Cena vozu v dané konfiguraci je 2 667 052 Kč s DPH.

Online obchod Alza.cz k sobě už dříve přitáhl pozornost díky nabídce elektromobilů, které často ještě ani „>nebyly ve výrobě, nebo se vyrábět teprve začínaly.
foto: Jaguar

Český e-shop Alza.cz dál rozšiřuje nabídku elektromobilů a po vozech Tesla nebo BMW i3 přichází s nabídkou dalšího prémiového elektromobilu. První čistě elektrický vůz britské značky Jaguar si teď mohou zákazníci zakoupit doslova na pár kliknutí a platit mohou např. i pomocí kryptoměn. K dispozici bude zpočátku 5 vozů.

„O novinku jsme měli zájem už od jejího uvedení na trh. Samotná jednání s českým zastoupením pak trvala několik měsíců. Máme radost, že právě světové auto roku nyní rozšiřuje naši nabídku elektrických vozů. V oblasti elektromobility chceme totiž zákazníkům nabízet to nejlepší, a to Jaguar I-PACE splňuje na 100 %,“ uvádí Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz.

Pětimístné SUV I-PACE kombinuje sportovní výkon, nulové emise, exkluzivní design a variabilitu na různých površích s dojezdem až 470 kilometrů na jedno nabití. Akceleraci z nuly na 100 km/h zvládne za pouhých 4,8 s.

Novinku si zájemci mohou také osobně prohlédnout od dnešního dne na výstavišti PVA v pražských Letňanech, kde ho Alza vystaví v rámci Veletrhu vědy. E-shop tam bude po 3 dny prezentovat expozici s chytrou domácností FUTURE HOME a kromě toho nabídne zájemcům i svezení v tomto zbrusu novém Jaguaru.

Elektrické posily se dočká i samotný vozový park e-shopu. Právě v těchto dnech začíná Alza testovat novou elektrickou dodávkou Mercedes Benz e-Vito, která bude sloužit výhradně pro závozy zboží do futuristických Prodejen budoucnosti v Praze.

Přeprava pomocí elektromobilů je totiž nejen levnější, ale hlavně ekologická a díky tichému provozu ohleduplná k obyvatelům města. V kombinaci s unikátním konceptem bezobslužných prodejen pak vytváří zcela nový moderní přístup k zásobování a výdeji zboží.

Po Mercedesu by měly následovat testy dalších značek s cílem najít pro dopravu AlzaExpres to nejlepší řešení s ohledem na dostatek nákladního prostoru, dojezd a užitkovou hodnotu.

tisková zpráva

36 Comments on “Alza.cz nově nabízí elektromobil Jaguar I-Pace, zkouší elektrickou dodávku pro rozvoz zboží”

 1. Ian Callum Dvacet let maloval Jaguary, koncem června
  Ian Callum Dvacet let maloval Jaguary, koncem června končí.
  .
  Tesla je krásné auto, tím myslím Model S, ne ten oteklý Model X. Ale ono je to spíš naopak, pro Teslu byly inspirací jaguary… Nesmějte se, vím to jistě. Kromě toho, že je to jasně vidět, mi to potvrdil sám Elon Musk.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/ian-callum-jaguar-design-designer.A190605_192825_automoto_fdv

  1. X„Přišel jsem do Jaguaru s cílem vrátit design zpět
   X„Přišel jsem do Jaguaru s cílem vrátit design zpět tam, kde si zasloužil být. Trvalo to dvacet let, ale věřím, že jsem toho dosáhl.“

   A ukončil kariéru tím, že navrhnul auto s falešnou maskou chladiče a falešnými pazvuky simulující motor. :)))

   Na to bych nebyl moc hrdej.

   1. „Přestavěli jste e-type na elektromobil. Myslíte, že se z
    „Přestavěli jste e-type na elektromobil. Myslíte, že se z budoucích elektromobilů jednou stanou vyhledávané veterány?
    To vážně netuším, ale asi ano. Když jednou nebude nic jiného, měly by být některé elektromobily žádanými veterány. Otázkou je, jestli tato auta budou umět vzbudit silné emoce. Současné i klasické modely s motory jako V8 nebo V12 to mají v tomto ohledu mnohem lehčí, jejich motory mají tak silný charakter, že se jim žádné elektromotory zatím nemůžou vyrovnat.“

    No někdo si navozuje emoce kraválem a smradem a někdo zase jízdními vlastnostmi. Myslím, že to první je hlavně hlukovej fetiš a že to druhé je to co od samotného auta opravdu očekáváme. :))))))

    Tak se na ty spalovácký „emoce“ podívejme :))))
    https://youtu.be/fTKcGYrg54M

 2. off
  Jaguár má svolávačku na iPace protože regenerační

  off

  Jaguár má svolávačku na iPace protože regenerační brždění má zpoždění. V servisu jim přehrajou firmware.
  Věc která by se u Tesly asi řešila přes OTA softwerovej update.
  Naštěstí těch aut zatím moc neprodali tak je to nemusí tolik bolet.

  2019-2020 Jaguar I-Pace: Recall
  https://www.cars.com/articles/2019-2020-jaguar-i-pace-recall-alert-403454/?fbclid=IwAR1faNP6ExQLA7ZWI6C7dPBJ1wrY02vdyB4QjmTvDE6h6VQvUH3UaoL1Ef4

   1. Jen tak tak zvládne z místa přesprintovat o kousíček tu
    Jen tak tak zvládne z místa přesprintovat o kousíček tu almaru Superba, ale ten alespoň dojede z Prahy do Brna a zpátky a stojí půlku.

    Uvědom si, že 2.7 mega je kategorie MB GLC 63S, co má 0-100 za 3.7 a interiér o dvě třídy lepší.

        1. áá to nevím nemůžu sloužit, možná došla štáva i to
         áá to nevím nemůžu sloužit, možná došla štáva i to je možný 😉

  1. Těch 200 tisíc já vidím v interiéru, který je o několik
   Těch 200 tisíc já vidím v interiéru, který je o několik levelů výše než teslácký.
   Ale rozumím tomu, že někdo jiný to tam nevidí, protože pro něj to tu hodnotu nemá.
   Kdyby mi Tesla u Ska nabídla interiér a zpracování jako od Jaguaru, Audi či Mercedesu, tak prodám obě auta, přidám z prasátka a jdu do Ska hned. To by bylo auto snů. A německá trojka to může zabalit.

 3. přesně :)) když už tu káru žádný zázrak nikdo nécé
  přesně :)) když už tu káru žádný zázrak nikdo nécé páč má už recenzní reklamu jako sviňa a přiblblý tituly auto roku platí už jen na debily co si o tom nezjistí skutečnosti, tak to šópnóu i na tu alzu a prezentují to jako zázrak hotový zjevení čumíme jak péra zgauče :))))) to je komerce

Napsat komentář