4. generace hybridu Toyota Prius: vypadá jako vodíkové auto Mirai!

8. září bude v Las Vegas odhalena 4. generace hybridu Toyota Prius. Malajsijský Prius Club ovšem už teď získal fotky vozů přímo z dopravní lodi.

Nová generace hybridu Toyota Prius
foto: Prius Club Malaysia

Čtvrtá generace hybridu Toyota Prius do značné míry připomíná vodíkové auto Toyota Mirai. Tedy vůz, který díky svému vzhledu vzbudil řadu převážně negativních reakcí.

Prozatím byly k vidění fotky kamuflovaných Priusů 4. generace, nyní přímo z dopravní lodi přišly fotky finální výrobní verze auta bez kamufláže. Vpředu i vzadu jsou patrné výrazné stylistické prvky podobné Mirai.

auto Toyota Prius 4. generace hybridní aut

Nová generace hybridu Toyota Prius
foto: Prius Club Malaysia

Zatím nejsou známy přesné specifikace vozu. Očekává se spotřeba kolem 4 l/100 km a pravděpodobně několik nabízených verzí. Nový Prius je postaven na architektuře TNGA, která je podobná MQB koncernu .

To umožní sdílení komponent napříč jednotlivými modely značky Toyota, což následně sníží jejich cenu – doufejme tedy, že i v případě Priusu.

GreenCarReports

11 Comments on “4. generace hybridu Toyota Prius: vypadá jako vodíkové auto Mirai!”

 1. niekedy mam podozrenie ze
  niekedy mam podozrenie ze ide o zamer, nezda sa mi to dobrovolne, dat tak extremne neelegantne tuctovo vyzerajuce ba priam az komicky, do sveta.

  auto tak ako kazdy vyrobok, musi z kazdeho uhla vyzerat dospelo
  a nie ako keby to robila sekretarka vo volnom case na pocitaci.

  ten predok sa este zvladnut da, i ked mu chyba maskulinita alebo menej srandovny celkovy dojem, no ale ten zadok …
  HNUS, nemam ine slovo.

  niekto sa musel aj pogrcat ked to videl, ziaden pocit, styl, nic, proste nieco ako… tak drbnime tam toto a bude to takto. neviem si to vysvetlit.

 2. No a pak se má člověk
  No a pak se má člověk divit, že VW přebírá otěže světové automobilky. Čim dál tím víc si začínám myslet, že VW není až tak dobré jako spíš, že Toyota se dobrovolně rozhodla té pozice vzdát.

  Někde už jsem četl výstižný komentář že:

  Toyota dokázala posunout ošklivost na zcela novou úroveň 😀

 3. Za mě zatím design budí
  Za mě zatím design budí zklamání, předek známe z minulé generace Ayga kolínských trojčat, zadek focen z malého odstupu, aby si člověk udělal lepší představu o celku. Předchozí generace působily kompaktnejším dojmem. Ale zase tady mají být desítky kil dolů a nová elektronika, takže ořezávátko to nebude.

  Počkejme do 8. září, už to může být jen lepší.

Napsat komentář