VIDEO: Porsche 918 Spyder má rekord z Nürburgringu

Jan Horčík - 13 Září 2013

Porsche představilo koncept Porsche 918 Spyder už v roce 2010. O tři roky později se na autosalonu ve Frankfurtu představuje jeho finální podoba. Auto aktuálně zajelo rekord na slavném okruhu Nürburgring. V USA se začne prodávat za cenu $845 000.auto Porsche 918 Spyder plug-in hybrid Nurburgring

Porsche 918 Spyder na Nürburgringu
foto: Porsche

Plug-in hybrid Porsche 918 Spyder zajel těsně před začátkem autosalonu ve Frankfurtu rekordní čas okruhu Nürburgring pro sériově vyráběné vozy, které smějí o běžného provozu. Čas 6 min 57 vteřin je o plných 14 vteřin lepší než předchozí rekord!

Ve Frankfurtu aktuálně Porsche představila také finální specifikace tohoto výjimečného sběratelského kousku. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto během 2,8 vteřiny (!), max. rychlost je omezena na 340 km/h. Údávaná spotřeba je přesto 3 l/100 km!

Hybridní pohonný systém staví primárně na 4,6l V8 z Le Mans Prototype 2 (LMP2) aka RS Spyder. Spalovací motor doplňuje dvojice elektromotorů. Celkový výkon hybridní pohonné soustavy je 880 koní.

Gizmodo
Zpět na HybridPřidat komentář

Zrychlení 1g. Počítal jsem to dvakrát. To je na auto docela dost. Ještě trochu přidat a můžeme startovat ke hvězdám. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele Jolinar

jo mi taky vyslo 1,011g. Ale chvili mi to teda trvalo nez jsem zjistil jak se to pocita :-D

Ale tak stejny cas uvadi i Rimac Concept One, ktery ma o 208 koni vic. Chtel bych videt ty dva vedle sebe na drag race ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Má vzniknout 918 kusů, což je na vůz této kategorie a ceny poměrně slušná série.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujimalo by ma? Co to presne znamena sériově vyráběné vozy v tomto konkretnom pripade pre Plug-in hybrid Porsche 918 Spyder? Kolko kusov vyrobia? A od kolko sa to zacina povazovat za seriovo vyrobeny voz?


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol