VIDEO: nová reklama na elektromobil Kia Soul EV

Jan Horčík - 07 Březen 2014

Jihokorejská značka Kia, součást koncernu Hyundai, uvádí na trh svůj první elektromobil. Pro vůz Kia Soul EV proto aktuálně připravila také novou televizní reklamu. auto Kia Soul EV elektromobil televizní reklama

Nová televizní reklama na elektromobil Kia Soul EV nabízí i několik vtipných momentů
foto: Kia

Dojezd elektromobilu Kia Soul EV má činit až 200 km na jedno nabití. Energii skladuje auto v 27kWh pokročilé lithium-polymerové baterii s energetickou hustotou článků 200 Wh/kg. Právě baterie jsou možná nejzajímavější komponentou nového elektromobilu.

Kia je vyvíjela společně s SK Innovation přímo doma v Koreji. Baterie se skládá z osmi modulů a celkem 192 článků. Zajímavý je niklem obohacený katodový materiál.

Pokročilé baterie "2. generace" je možné dobíjet výkonem až 100 kW (DC, 25 minut) standardu CHAdeMO. Z běžné domácí zásuvky se díky palubní 6,6kW dobíječce auto dobije během pěti hodin.

Elektromobil Kia Soul EV se dostane na vybrané trhy už v letošním roce. Cena zatím nebyla upřesněna, ale očekáváme podobnou jako např. Nissan Leaf - tedy kolem $35 000.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hláška "Toto video je soukromé" při pokusu o spuštění zobrazeného videa se mi mooooooc líbí...

Obrázek uživatele honza.t

Je Vidět ze KIA má velké ambice . Silueta mi připomíná Trabant nt (newTrabi) in Zwickau
video

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co Honzo víte o modelech Kia? Silueta Kia Soul se moc nezměnila od klasického Soulu. A pokud si chcete pouze ulevit svojí neschopnou malostí znalostí modelů, tak co se týká siluety tak podobný tvar má i Nissan i Suzuki.

Obrázek uživatele honza.t

Jestli myslíte že chci naznačit že někdo od někoho kopíruje! Tak to jsem ani slovem nenaznačil a ani jsem na to nepomyslel. Jen jsem si při prohlíženi toho videa spomněl ze mi to připomíná jedno elektro vozítko s kterým měli jeho tvůrci ambici obnovit výrobu jedné značky jenže to vypadá že se to nepodaří ? Tot vše co k tomu chci říci . Stačí spoḱojen ?

Jestli je realny dojezd 200 km, tak je to pak bez debat...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Reálný dojezd si každý může snadno vypočítat: průměrná kombinovaná spotřeba elektromobilu je cca 20 kWh/100km - tzn. pokud znáte využitelnou část baterie, vydělíte 20, vynásobíte 100 a máte to!

Tak nejak.
Ma to o trochu vetsi baterku nez Nissan Leaf, ale zase clovek nevi jak je na tom spotreba.

Takze bych to porovnan s Leafem a ten ma papirove pod 200 km, ale realne neco mezi 100-150.
A tak to bude i u tohoto auta.

Ale to neznamena, ze to neni dobre? Jestli bude levnejsi nez Leaf, tak tu mame dost dobrou konkurenci.

A me osobne se toto libi vice nez Leaf, protoze design Leafu je hrozny.

Ano Leaf je proti této "krabici" etalon aerodynamické vytříbenosti.

Mimochodem to že Leaf vypadá tak jak vypadá mu na rozdíl od BMW i3 nijak nevyčítám, protože poslední dobou takhle hrozně vypadají u Nissanu snad všechny modely ;-)

Leaf má hrozně divná světla, ale celkově vypadá docela hezky. Včera jsem ho měl možnost řídit a moc se mi to líbilo. Následně jsem přesednul do Priusu a to taky nebylo špatné, ale nemělo to ten odpich a celkově byl hlučnější i v EV režimu (pravda, už má něco najeto). Následná cesta mojí Corollou ve mě vyvolávala pocity, že jedu po poli traktorem značky Zetor a chystám se vyorat brambor :(

JO jo přesně takhle to funguje, když se svezete v ev, pak v hybridu a pak v jakémkoli spalováku o kterém si myslíte, že je velice tichý :-)

Nutno říct, že ne v každém EV. Třeba 106, kterou jsem měl možnost řídit před pár lety, ve mě vzbudila vzpomínky na časy, kdy jsem jako student drandil postarším Renaultem 5 a po projížďce jsem byl celkem rád, že si zase sedám do "normálního" moderního pohodlného auta. C-zero taky nebylo nic moc.

ono taky záleží v jakém stavu ta P106 byla a nemůžete porovnávat dnešní auta s modely cca 20let zpátky. Sám P106 Electric mám a pokud je tam vše jak má, potom je to i velmi příjemná jízda - www.qauto.cz

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol