V Brně a Praze doručují zásilky elektrické dodávky Volkswagen e-Crafter

redakce - 03 Srpen 2020

Volkswagen Užitkové vozy dodal české pobočce DHL Express flotilu elektricky poháněných vozidel e-Crafter.Tiché a bezemisní doručování zásilek v Praze a Brně - elektromobil e-Crafter rozšířil vozový park DHL Express.

Tiché a bezemisní doručování zásilek v Praze a Brně - elektromobil e-Crafter rozšířil vozový park DHL Express.
foto: Volkswagen/DHL Express

Logistická společnost DHL Express považuje ekologický model s vynikajícími užitnými vlastnostmi za ideální řešení pro doručování zásilek ve velkých městech. Kurýři jezdí s prvními vozy e-Crafter v ulicích Prahy a Brna.

„S modelem e-Crafter přinášíme elektromobilitu do segmentu velkých lehkých užitkových vozů, a to bez kompromisů v oblasti užitných vlastností,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

„Tichý a bezemisní elektrický pohon e-Crafteru je pro městskou logistiku jako stvořený, což nyní v ostrém provozu dokazuje flotila ve službách dopravní společnosti DHL Express.“

„DHL Express činí aktivní kroky k trvalé udržitelnosti a ochraně klimatu v rámci přístupu ‚GoGreen‘ a ambiciózní firemní strategie ‚Mise 2050‘, jejímž dlouhodobým cílem je snížit emise související s logistikou na nulu,“ říká Pavel Šmejkal, provozní ředitel společnosti DHL Express (Czech Republic).

Volkswagen e-Crafter

Volkswagen e-Crafter
foto: Volkswagen

„Jedním z nejdůležitějších opatření v této oblasti je přechod na elektromobilitu v rámci našeho vozového parku. Volkswagen e-Crafter nás zaujal nejen svým elektrickým pohonem s nulovými emisemi, ale také velkým nákladním prostorem, v němž dokáže přepravit až 1,72 tuny nákladu. Svou robustní konstrukcí je navíc skvěle připraven pro mimořádně náročný provoz kurýrní služby. Naši řidiči kromě toho oceňují zvýšení komfortu při plnění svých pracovních úkolů a pozoruhodnou jízdní dynamiku. Volkswagen e-Crafter byl proto pro nás jasnou volbou. První zkušenosti z praktického provozu již ukazují, že toto rozhodnutí bylo správné.“

Vozy Volkswagen e-Crafter v barvách společnosti DHL Express zlepšuje díky nulovým emisím kvalitu ovzduší v Praze a Brně.

Elektrický pohon zvyšuje hospodárnost provozu především v městské dopravě s častými zastávkami, Volkswagen e-Crafter ujede na jedno nabití až 173 km a dosahuje elektronicky omezené nejvyšší rychlosti 90 km/h, což je pro každodenní provoz kurýrů DHL Express na městských trasách naprosto postačující.

DHL Express již plánuje postupné rozšiřování svého vozového parku v České republice o další vozidla s elektrickým pohonem.

Volkswagen e-Crafter byl představen v roce 2018 a již před svým uvedením na trh obdržel ocenění „Evropská cena za trvale udržitelnou dopravu 2018“ v kategorii „Lehké užitkové a dodávkové vozy“.

Volkswagen e-Crafter je koncipován pro firmy a živnostníky, které jsou aktivní v centrech měst, ať se jedná o doručovací, kurýrní a další logistické služby, řemeslníky, maloobchodníky, dodavatele energií nebo provozovatele kyvadlové dopravy či taxislužby.

Lithium-iontové akumulátory jsou uloženy prostorově úsporně pod podlahou. Díky tomu je možné využívat celý objem nákladového prostoru skříňového vozu s vysokou střechou a vnější výškou 2590 mm: tedy 10,7 m3. To samé platí pro další důležité rozměry, jako je šířka mezi podběhy (1380 mm) nebo výška nákladového prostoru (1861 mm).

Maximální užitečná hmotnost činí v závislosti na verzi 975 až 1720 kilogramů. Na nabíjecí stanici CCS o výkonu 40 kW lze akumulátory nabít stejnosměrným proudem na 80 % maximální kapacity (35,8 kWh) za 45 minut.

Volkswagen e-Crafter je nabízen s nejmodernějšími asistenčními, komfortními, informačními a zábavními systémy. Zákazníci mohou využívat také mobilní internetové služby.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

A kolik jich je?
A kolik % aut maj v elektrice a kolik ve spalováku?
A jak mám DHL km nájezd na elektriku a jakej na naftu/benzín?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

"Každej nahrazenej spalovák se počítá" uz neplati? :-)

Obrázek uživatele Kuk

Čau trolle. Tvoje osamělá hysterie se stupňuje.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

ECrafter mel byt mnohem drive. VW a DB bohuzel nechtely EV ani videt. Tak musel misto vyplnit StreetScooter, ktery prispel k vzniku eCraftera. A ted se vytahujou jak nejsou pokrokovy.

Jak dopadl Street Scooter vime vsichni. Zazraky se nedeji. Ze by ve vW umeli lip pocitat?

Neřek bych že u VW umí líp počítat. Při stanovení prodejní ceny e-Crafteru se utli nejmíň o půl miliónu. Samozřejmě směrem nahoru

Je to jejich vyrobek, asi pro to maji padny duvod.

Jo, chtějí se opeřit

Obrázek uživatele honza.t

VW Měl prototypy elektrifikovaných rozvážkových dodávek ale za ceny které nebyly zajímavé

Deutschen Post nakupovalo Renaulty

Elektroautos bei der Deutschen Post DHL
https://www.youtube.com/watch?v=kUWdH4vsvA8


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.