Tesla pomáhá při vaření piva - ukládá levnou elektřinu

Jan Horčík - 24 Leden 2017

Průmyslová energetická úložiště Tesla Powerpack si nacházejí cestu k firmám po celém světě. Už napájejí tichomořský ostrov, vinárnu, resort na Fidži a teď i americký pivovar.pivovar Sierra Nevada Brewery

Úložiště Tesla Powerpack pomáhají šetřit elektřinu zejména při odběrových špičkách, což je extrémně výhodné, protože pivovar tak nemusí nakupovat drahou elektřinu ze sítě.
foto: Sierra Nevada Brewery

Americká společnost Sierra Nevada Brewery se rozhodl nainstalovat 500 kW/1 MWh systém úložiště Powerpack ve svém pivovaru v kalifornském městě Chico. Firma tam už předtím provozovala výkonnou solární elektrárnu o 10 751 panelech. Teď bude možné díky úložišti vyrobenou elektřinu zužitkovat ještě lépe.

Pivovarnictví Sierra Nevada Brewery bylo už v roce 2010 označeno americkou organizací EPA za "Zelený podnik roku". Výroba piva je totiž poměrně značně energeticky náročná a manažeři si byli vždy vědomi, že tyto nároky mají dopad na okolní prostředí.

Proto se dlouhodobě snaží tyto dopady snižovat a zároveň tak pomáhat sami sobě ekonomicky. Kromě solární elektrárny a úložiště využívá pivovar také dvoumegawattovou mikroturbínu. Celkem tak provoz ušetří až 20 % elektřiny.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,

pokud chcete výrazně ušetřit na elektřina využijte online srovnání všech dodavatelů v ČR včetně neveřejných nabídek elektřiny na adrese: nasetreno.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.