Subaru připravuje první hybrid

Jan Horčík - 18 Leden 2011

Japonská automobilka uvede nejspíš své první v roce 2013, ve Spojených státech. Automobilka patří pod , kde je jedním z největších akcionářů .   
Subaru Hybrid Tourer

Subaru Hybrid Tourer Subaru Hybrid Tourer Subaru Hybrid Tourer

Agentuře Reuters se nové podrobnosti o Subaru podařilo zjistit od Toma Dolla, šéfa Subaru America na .

Doll to řekl zcela narovinu: "Dřív nebo později budeme něco takového potřebovat, i kdyby jen proto aby bylo vidět, že to máme - abychom zlepšili vnímání naší značky na trhu".

Průmyslový gigant Fuji Heavy Industries podle Reuters slíbil první hybrid už na rok 2012. Žádné další podrobnosti ale firma neodhalila.

Je velmi pravděpodobné, že zprvu se auto bude prodávat pouze v Japonsku.

Spojené státy jsou však pro značku Subaru velmi lukrativním trhem. V minulém roce tam vyrostla o 22 % a šlape na paty . Tržní podíl se během tří let téměř zdvojnásobil na 2,3 %.

Subaru v současné době nabízí v USA modely Outback a Forester s pohonem na všechna čtyři kola.

"Pokud ceny benzinu zůstanou v rozmezí do $3 za galon, máme produkty, které dokážou být v námi vybraných segmentech velmi, velmi konkurenceschopné," řekl doslova Doll.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station