Škoda bude ve svých autech podporovat Android

redakce - 26 Červen 2014

Škoda Auto vstupuje do Open Automotive Alliance (OAA). OAA byla založena podniky z odvětví informačních technologií a automobilového průmyslu na počátku roku 2014. Cílem je umožnit atraktivní a bezpečnou integraci koncových přístrojů s operačním systémem Android do automobilů.Škoda Auto Android

Budoucí vozy Škoda Auto budou plně kompatibilní s operačním systémem Android
foto: Škoda/Google

Android je celosvětově rozšířený operační systém pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony, netbooky a tablety.

„Konektivita je v našem každodenním životě stále důležitější a stále větší roli hraje i v automobilech,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast technického vývoje.

„Naši zákazníci oceňují flexibilitu a praktičnost našich vozů. Integrace mobilních zařízení do automobilů přinese našim zákazníkům zlepšení konektivity, větší bezpečnost a jednodušší ovládání – i to je ‚Simply Clever’ řešení,“ dodává Welsch.

S ohledem na značné rozšíření chytrých telefonů, tabletů apod. zákazníci stále více vyžadují propojení mobilních přístrojů s automobilem – v duchu hesla ‚Smartphone na čtyřech kolech’. Vstup do Open Automotive Alliance je pro českou automobilku důležitým krokem k tomu, aby mohla v budoucnu představit dostatečně atraktivní nabídku.

„Partnerství s Open Automotive Alliance nám umožní nabídnout v našich vozech atraktivní internetové aplikace na bázi operačního systému Android. V zájmu zákazníka tak posouváme téma automobilové konektivity na vyšší úroveň,“ říká Frank Welsch.

Open Automotive Alliance byla založena v lednu 2014. Zakládajícími členy jsou mimo jiné internetový koncern Google, automobilky Audi, General Motors, Honda nebo výrobce čipů Nvidia. Cílem společné platformy je bezpečné a intuitivní využití moderních technologií a internetových služeb na bázi operačního systému Android.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?