Shell dál investuje do elektromobility, chce vlastní infrastrukturu

Jan Horčík - 31 Leden 2019

Fosilní společnosti si začínají dobře všímat, že s elektromobility se stává čím dál tím větší byznys. A tak skupují a investují.auto elektromobily Shell Greenlots infrastruktura nabíjení

Shell kupuje americkou společnost Greenlots. Jde o podobnou akvizici, kterou byl pro Shell v roce 2017 v Evropě nákup společnosti NewMotion.
foto: Shell

Shell New Energies, americká dceřinná firma nizozemského ropného gigantu Royal Dutch Shell, koupila společnost Greenlots. Ta se zabývá vývojem a provozem nabíjecí infrastruktury a obslužného softwaru.

Greenlots se sídlem v Kalifornii mají mezi svými zákazníky taková jména jako Volvo, GM, BMW, Město Los Angeles či Volkswagen/Electrify America. Od svého založení vyrostla firma desetinásobně.

Nyní se z Greenlots stává další dceřinná společnost Shell v USA. Právě v Severní Americe chce nabídnout nová řešení elektrické mobility, zejména s ohledem na chytré rozvodné sítě (smart grids) a řešení nabíjení propojené s obnovitelnými zdroji a ukládáním energie.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Tohle portfólio zákazníků má kdekdo. A nemyslím si, že je čím se chlubit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na světě je takový ropy že ani nedoufejte že ropácký skupování by mělo nějaký mírumilovný původ. jejich jediným cílem je zašlapat do země to dá rozum když popelnice budou brázdit silnice ještě 20 let ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to přidej, na současnou úroveň spotřeby je při cenách běžně tolerovaných v EU celkové ropy a plynu ještě na minimálně 50 let.
A ve vyspělých zemích kde netrapasí s CO2 a přímovstřiky, auta žádné podstatné škodliviny nevypouští a doba dožití se neustále prodlužuje.

A soudruhu jak si představujete takovou vyspělou zemi?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol