Přihlaste se do soutěže a vyhrajte auto na CNG!

redakce - 08 Březen 2012

Obměnila Vaše firma vozový park za automobily na alternativní palivo? Staráte se Vy či Vaše okolí o ochranu životního prostředí? Zateplili jste si dům nebo si škola ve Vašem městě vyměnila stará okna za plastová? Pokud víte o jakémkoli zrealizovaném energeticky úsporném či ekologickém projektu, přihlaste jej do soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2012.Lukáš Čejna Energy Globe Award E.ON Česká republika

V minulém ročníku E.ON Energy Globe Award zvítězil Lukáš Čejna s projektem slaměného rodinného romu Slaměnka
foto: E.ON

E.ON Energy Globe Award ČR je nejvýznamnějším oceněním v oblasti ochrany životního prostředí v České republice a vyznamenává projekty, které šetrně a ekologicky využívají energii. Hlavním cílem a filozofií projektu je představit a mediálně podpořit tyto projekty, a tím zlepšit povědomí široké veřejnosti o nakládání s energiemi v 21. století.

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR je součástí koncepce mezinárodního ocenění Energy Globe Award, které probíhá ve více než sto zemích světa.

V České republice je iniciátorem soutěže energetická společnost E.ON, jež cítí odpovědnost nejen vůči svým zákazníkům, ale i za životní prostředí a potřebu je chránit. Soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky a je často označována jako udílení „ekologických oskarů“.

Jak soutěž probíhá?

Každý jednotlivec, domácnost, firma, obec, škola, město či instituce nebo sdružení v České republice má možnost přihlásit zcela zdarma vlastní zrealizovaný energeticky úsporný projekt, a ukázat tak veřejnosti, že pro řadu problémů z oblasti hospodárného využívání energií a ochrany životního prostředí již mohou existovat vhodná řešení.

E.ON Energy Globe Award ČR má celkem sedm soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil, přičemž dvě poslední jmenované kategorie - Obec a Kutil - jsou vyhlašovány a oceňovány pouze v České republice.

Lukáš Čejna Energy Globe Award E.ON Česká republika

Soutěžní projekty v rámci E.ON Energy Globe Award ČR jsou nejprve hodnoceny nezávislou odbornou porotou, která vybere vítěze jednotlivých kategorií. Ti získají sošku a zajímavé materiální či finanční ohodnocení. Z těchto vítězů následně široká veřejnost vybere pomocí hlasování na internetu celkového vítěze národního kola soutěže.

Nejlepší projekty jednotlivých kategorií budou představeny také během slavnostního vyhlášení, které každoročně probíhá za přítomnosti televizních kamer. Celkový vítěz zde obdrží hlavní výhru – automobil na CNG a možnost postupu do mezinárodního finále. To se tradičně uskutečňuje v některé ze světových metropolí.

Přihlaste se tedy se svým energeticky úsporným či ekologickým projektem co nejdříve a staňte se součástí E.ON Energy Globe Award ČR. Přihlášku, kterou naleznete na webových stránkách soutěže www.energyglobe.cz, je možné letos zasílat až do 31. března 2012.

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR významně přispívá k vytváření povědomí o problematice hospodárného využívání energií a ochrany klimatu a ukazuje možná řešení pro budoucnost. Energetická společnost E.ON děkuje všem předkladatelům projektů, kteří pomáhají tuto vizi naplňovat.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mohu přihlásit i nějaký starý projekt? Třeba 10 let?Děkuji za odpověď.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.