Poslechněte si futuristický elektromobil Renault Zoe

Jan Horčík - 04 Duben 2013

Renault právě uvádí elektromobil Renault Zoe ve Francii a dalších zemích Evropy. Věděli jste, že auto je vybaveno zvukovým systémem “Z.E. Voice”, který upozorňuje chodce na blížící se vůz? Poslechněte si futuristické zvuky!auto poslechněte si futuristický elektromobil Renault Zoe

Renault Zoe je díky nízké pořizovací ceně jedním z nejdostupnějších elektromobilů na evropském trhu. Zatím není jasné, zda se dostane i do ČR.-
foto: Renault

Elektromobil Renault Zoe nejen, že krásně vypadá, ale navíc i parádně zvučí. K dispozici jsou tři různé zvuky (Sport, Glam, Pure), které upozorní chodce, že se auto blíží. Poslechněte si je:

Tyto zvuky představují bezpečnostní opatření, zvyšují totiž bezpečnost provozu pro chodce a cyklisty, kteří by bezhlučné auto v nízkých rychlostech nemuseli slyšet. Funkce je nebo brzy bude povinná v USA i Evropě pro všechna elektrická auta.

Facebook
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak přesně tohohle jsem se bál :-D. Ty zvuky jsou všechny do jednoho jak z nějakýho scifi filmu z 80tých let :-)

Kapánek divný zvuky. Doufám v možnost si tam nahrát něco lepšího. Třeba 6 válce od BMW nebo boxery Subaru znějí docela kultivovaně. Slyšel jsem takhle elektrickou Oktávku a bylo to dost hezký.

Jinak ten požadavek beru jako rozumný, auto prostě není kolo. S cyklistou se chodec občas srazí, ale pokud má jezdec přilbu, málokdy jde někomu o víc než pár modřin a škrábanců.

Co jezdím na elektriku, pár lidí už jsem nechtíc docela vyděsil nečekanou přítomností, fakt mne nevnímali. V elektromobilu bez hlučítka musím uvažovat podobně, jako když jedu na kole, a dávat větší pozor zejména na lidi, pro které jsem mimo zorný úhel. Tak to prostě je.

Jo a chodce se sluchátkama na uších bych v případě nehody ze zákona nijak neodškodňoval, naopak bral jako viníka a vymáhal po něm škodu. Nevěnoval pozornost silničnímu provozu, jehož byl účastníkem a nese tudíž plnou odpovědnost za důsledky.

Už zbívá jen aby před každým elektroautem chodil děda s červeným praporkem. To bude přeci nejbezpečnějsí....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neviem odkiaľ máte tento nápad, ale fakt je ten že v začiatkoch automobilizmu platil vo Veľkej Británii zákon, ktorý presne toto prikazoval :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím, nejen že mi to příjde jako nesmysl, ale ty zvuky nejsou ani hezké...

Je to pěkná blbost. Co hybridy ,když jedou na el.A mnohé spalováky,jsou dnes tak utlumeny,že nejsou skoro slyšet.Slyšíte jen pneu a to je stejné u všech aut.Co když jede cyklista,tak bude pískat? Chodec musí koukat,o tom to je .
Zase je někdo papežštější než papež!

---

ipekra

Obrázek uživatele Jolinar

Zhruba pred rokem se mi stalo, ze jsem jel po ceste na kole a do cesty mi slapla nejaka holka co sla po chodniku a zapomela se podivat, kdyz chtela prejit na druhou stranu. To neni problem aut ci elektromobilu, ale chodcu. I mi uz se stalo, ze jsem malem slapl do cesty cyklistovi, ale od te doby se proste vic divam pod nohy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a hlavně u mladých to vůbec nemá efekt, protože mají sluchátka v uších

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

když maj sluchátka v uších, tak tím spíš se rozhlídnou, protože ví že neslyší... :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAmper 2019Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupBUS2BUS