Poslechněte si futuristický elektromobil Renault Zoe

Renault právě uvádí elektromobil Renault Zoe ve Francii a dalších zemích Evropy. Věděli jste, že auto je vybaveno zvukovým systémem “Z.E. Voice”, který upozorňuje chodce na blížící se vůz? Poslechněte si futuristické zvuky!

Renault Zoe je díky nízké pořizovací ceně jedním z nejdostupnějších elektromobilů na evropském trhu. Zatím není jasné, zda se dostane i do ČR.-
foto: Renault

Elektromobil Renault Zoe nejen, že krásně vypadá, ale navíc i parádně zvučí. K dispozici jsou tři různé zvuky (Sport, Glam, Pure), které upozorní chodce, že se auto blíží. Poslechněte si je:

Tyto zvuky představují bezpečnostní opatření, zvyšují totiž bezpečnost provozu pro chodce a cyklisty, kteří by bezhlučné auto v nízkých rychlostech nemuseli slyšet. Funkce je nebo brzy bude povinná v USA i Evropě pro všechna elektrická auta.

Facebook

9 komentářů u “Poslechněte si futuristický elektromobil Renault Zoe”

 1. Kapánek divný zvuky.
  Kapánek divný zvuky. Doufám v možnost si tam nahrát něco lepšího. Třeba 6 válce od BMW nebo boxery Subaru znějí docela kultivovaně. Slyšel jsem takhle elektrickou Oktávku a bylo to dost hezký.

  Jinak ten požadavek beru jako rozumný, auto prostě není kolo. S cyklistou se chodec občas srazí, ale pokud má jezdec přilbu, málokdy jde někomu o víc než pár modřin a škrábanců.

  Co jezdím na elektriku, pár lidí už jsem nechtíc docela vyděsil nečekanou přítomností, fakt mne nevnímali. V elektromobilu bez hlučítka musím uvažovat podobně, jako když jedu na kole, a dávat větší pozor zejména na lidi, pro které jsem mimo zorný úhel. Tak to prostě je.

  Jo a chodce se sluchátkama na uších bych v případě nehody ze zákona nijak neodškodňoval, naopak bral jako viníka a vymáhal po něm škodu. Nevěnoval pozornost silničnímu provozu, jehož byl účastníkem a nese tudíž plnou odpovědnost za důsledky.

 2. Je to pěkná blbost. Co
  Je to pěkná blbost. Co hybridy ,když jedou na el.A mnohé spalováky,jsou dnes tak utlumeny,že nejsou skoro slyšet.Slyšíte jen pneu a to je stejné u všech aut.Co když jede cyklista,tak bude pískat? Chodec musí koukat,o tom to je .
  Zase je někdo papežštější než papež!

  1. Zhruba pred rokem se mi
   Zhruba pred rokem se mi stalo, ze jsem jel po ceste na kole a do cesty mi slapla nejaka holka co sla po chodniku a zapomela se podivat, kdyz chtela prejit na druhou stranu. To neni problem aut ci elektromobilu, ale chodcu. I mi uz se stalo, ze jsem malem slapl do cesty cyklistovi, ale od te doby se proste vic divam pod nohy.

Napsat komentář