NVIDIA představila nový čip Orin určený pro autonomní vozidla a roboty

Jan Horčík - 19 Prosinec 2019

Už i výrobci počítačových čipů větří v automobilovém průmyslu velkou příležitost. NVIDIA představila nový čip pro autonomní řízení a roboty.nový čip NVIDIA DRIVE AGX Orin

Nový čip NVIDIA DRIVE AGX Orin je určený pro nejpokročilejší autonomní vozidla či roboty. Chce konkurovat zejména počítači Tesla FSD, který si Tesla navrhuje a vyrábí sama.
foto: NVIDIA

Nový čip NVIDIA DRIVE AGX Orin dokáže vykonat až 200 bilionů operací za sekundu. To je skoro 7x více, než předchozí NVIDIA čip Xavier a víc, než kolik zvládne Tesla FSD (144 bilionů).

Čip Orion je navržený tak, aby zvládal obsluhovat velké množství aplikací a hlubokých neurálních sítí, které běží souběžně. To je právě případ autonomních vozidel nebo robotů.

Díky tomu bude možné s platformou DRIVE AGX Orin např. navrhovat auta s autonomií úrovní 2 až 5 (tedy plná autonomie bez zásahu člověka). Výrobci aut tímto jediným čipem budou moct nahradit množství jiného hardwaru.

Čipy Orin i Xavier je možné programovat skrze zavedené rozhraní CUDA a TensorRT. Cílem je dostat čipy do aut, která budou uváděna na trh v roce 2022.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Nvidia SoC Orin = 12 procesorových jader ARM64 Hercules
+grafické jádro „příští generace“ Int8 200 TOPs
video 8K 30 FPS a 4K 60 FPS h.264, h.265 a VP9
Dostupnost 2022
8nm LPP procesu Samsungu
TDP +100W ;)

https://diit.cz/clanek/nvidia-ukazala-8nm-orin-arm-soc-pro-samoridici-automobily

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

JE POTŘEBA ZDRAŽIT BATERKY !! ;)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/technologicti-giganti-celi-zalobe-za-nakup-krvaveho-kobaltu-z-konga-85276

https://www.youtube.com/watch?v=JcJ8me22NVs

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

To je určitě dobrá zpráva, ještě je třeby počkat na spotřebu celé platformy - tu zatim NVIDIA neuvedla - a to asi z toho důvodu že to nebude žádná sláva. Odborníci odhadují spotřebu na přibližně 400 W - což je o mnohem více než 70 W u Tesla FSD.

Další výrobce co spláchnul miliardy do kanálu a nezeptal se našeho experta- runner42, Út, 2019-12-17 07:22
Vývoj autonomních vozidel se v podstatě zastavil, protože vyřešení "zbývajících drobností" je v současné době nemožné. runner42, Út, 2019-12-17 12:53
Tvrdím, že stávající ani blízko dosažitelná technologie neumožňuje autonomní řízení.

Doporučuju se svéz driverless metrem s očima otevřenýma koukat na všechna ta opatření a pak si hodit na papír, co by to znamenalo pro auta..

---

Každému je snad jasné,že 5 st.nebude příští rok, ale velcí hráči na trhu vědí,že kdo to první uvede na trh slízne smetanu, proto do toho investují miliardy.Jestli to bude za 5 nebo 10let není zas tak důležité.

Taky nikdo netvrdí, že to je jednoduchý úkol. Ale je realizovatelný a hlavně totálně změní způsob jak přemýšlíme o dopravě, bydlení (dostupnost MHD ve městech, dojíždění), ekonomice (transport zboží), urbanistice měst (parkování, dopravní tepny). Změní to všechno.

U metra si dokazi jeste predstavit, ze se da naprogramovat imperativne (klasicky), u BEV toto mozne neni. Takze (z neznalosti, jak je delane metro) tipuju, ze je treba zasadne zmenit pristup.

Runner42 a jeho předpovědi jsou k smíchu i pětiletým dětem....

Mě by spíš zajímala spotřeba toho čipu....


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station