NVIDIA představila nový čip Orin určený pro autonomní vozidla a roboty

Už i výrobci počítačových čipů větří v automobilovém průmyslu velkou příležitost. NVIDIA představila nový čip pro autonomní řízení a roboty.

Nový čip NVIDIA DRIVE AGX Orin je určený pro nejpokročilejší autonomní vozidla či roboty. Chce konkurovat zejména počítači Tesla FSD, který si Tesla navrhuje a vyrábí sama.
foto: NVIDIA

Nový čip NVIDIA DRIVE AGX Orin dokáže vykonat až 200 bilionů operací za sekundu. To je skoro 7x více, než předchozí NVIDIA čip Xavier a víc, než kolik zvládne Tesla FSD (144 bilionů).

Čip Orion je navržený tak, aby zvládal obsluhovat velké množství aplikací a hlubokých neurálních sítí, které běží souběžně. To je právě případ autonomních vozidel nebo robotů.

Díky tomu bude možné s platformou DRIVE AGX Orin např. navrhovat auta s autonomií úrovní 2 až 5 (tedy plná autonomie bez zásahu člověka). Výrobci aut tímto jediným čipem budou moct nahradit množství jiného hardwaru.

Čipy Orin i Xavier je možné programovat skrze zavedené rozhraní CUDA a TensorRT. Cílem je dostat čipy do aut, která budou uváděna na trh v roce 2022.

tisková zpráva

9 komentářů u “NVIDIA představila nový čip Orin určený pro autonomní vozidla a roboty”

 1. To je určitě dobrá zpráva, ještě je třeby počkat na
  To je určitě dobrá zpráva, ještě je třeby počkat na spotřebu celé platformy – tu zatim NVIDIA neuvedla – a to asi z toho důvodu že to nebude žádná sláva. Odborníci odhadují spotřebu na přibližně 400 W – což je o mnohem více než 70 W u Tesla FSD.

 2. Další výrobce co spláchnul miliardy do kanálu a nezeptal
  Další výrobce co spláchnul miliardy do kanálu a nezeptal se našeho experta- runner42, Út, 2019-12-17 07:22
  Vývoj autonomních vozidel se v podstatě zastavil, protože vyřešení „zbývajících drobností“ je v současné době nemožné. runner42, Út, 2019-12-17 12:53
  Tvrdím, že stávající ani blízko dosažitelná technologie neumožňuje autonomní řízení.

   1. Taky nikdo netvrdí, že to je jednoduchý úkol. Ale je
    Taky nikdo netvrdí, že to je jednoduchý úkol. Ale je realizovatelný a hlavně totálně změní způsob jak přemýšlíme o dopravě, bydlení (dostupnost MHD ve městech, dojíždění), ekonomice (transport zboží), urbanistice měst (parkování, dopravní tepny). Změní to všechno.

Napsat komentář