Porsche sníží Boxsteru objem i emise

Jan Horčík - 05 Leden 2010

Volkswagen převzal Porsche. Evropská unie zákonem požaduje snížení průměrných emisí automobilek. Volkswagen je jednou z průmyslových podpěr Evropské unie. To znamená, že nové Porsche Boxster bude muset funět o něco míň. Dostane nový čtyřválec a možná i přeplňovaný tříválec.  
Porsche Boxster

Nová pravidla pro emise automobilů vejdou v Evropské unii v platnost roku 2012. Zmenšení motoru Boxsteru je jednou z cest jak Porsche hodlá snižovat mise celé své flotily. Jde však pouze o jeden z mnoha kroků. Boxsteru se podle Hanse-Jurgena Wohlera, šéfa této modelové řady, prodá max. 15 000 kusů ročně.

"Boxster se čtyřválcovým motorem, nebo možná dokonce tříválcovým turbem, by mohl mít výkon kolem 180 až 200 koní a vypouštět jen 180 g/km," řekl Wohler magazínu Autocar. "Vzhledem k historii tohoto modelu, která začínala s motorem o výkonu 200 koní a objemu 2,5 l, je to myslím něco, co by zákazníci mohli akceptovat," dodal.

Jak však upozorňuje Autocar, dosud není jasné v legální stránce věci. Evropská unie totiž požaduje, aby všechny automobilky vyrábějící ročně více než 300 000 automobilů, snížily průměrné emise svých aut na 120 g/km do roku 2012. Pro menší automobilky to ale neplatí, ty musejí jen demonstrovat alespoň 25% snížení emisí proti stavu roku 2006.

Problém tkví v tom, že Porsche limitu 300 000 vozů nedosahuje, nicméně dnes patří pod Volkswagen. Jak bude tedy značka posuzována je zatím nevyřešenou otázkou.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobre, dosiahne 180-200k, ale pri akých otáčkach? A krútivý moment tiež nebude nič extra. Znížiť emisie znižovaním objemu nie je žiadny zázrak. Čo použiť hybridný pohon?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak poslat dobrou automobilku do kytek? Nechte ji odkoupit velkou automobilkou :-( - dnes SAAB, zitra Porche. Je mi velice líto jejich zakladetelů a vyborných konstrukterů, kteří těmto firmám věnovali téměř celý svuj život a vybudovali dobré jména aut, které se mohou pyšnit výtečnou technikou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Boxster s 3valcem? No to jsem zvedav, jestli tohle jeste nekdo koupi... to je jak Ferari na plyn :o)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?