Neil Young a jeho Lincvolt - hybrid z roku 1959

Jan Horčík - 16 Duben 2009

Kanadský muzikant Neil Young aktuálně vydává nové album Fork in the Road. Nejsme hudební magazín, ale Young pro něj jako promo zvolil velice originální způsob. Nechal svůj nádherný kabriolet Lincoln Continental Mark IV z roku 1959 přestavět mechanikem Johnem Goodwinem na plug-in hybrid se spotřebou 2,3 l/100 km. Nazval jej LincVolt. Jezdí na elektřinu a bionaftu, emituje jen velmi nízké emise. Svůj projekt přihlásil také do soutěže Automotive X Prize. "Pouhé zpívání svět nezmění," zpívá Neil Young a bere si vlastní radu k srdci. LincVolt má inspirovat novou generaci návrhářů aut a ukázat, že když nádherná, 50 let stará kára může jezdit ekologicky, mohou i auta současnosti, natož pak budoucnosti. LincVolt má zároveň fungovat jako společnost, která bude dodávat hybridní pohonný systém.
Hybrid LincVolt zpěváka Neila YoungaHybrid LincVolt zpěváka Neila YoungaHybrid LincVolt zpěváka Neila Younga

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Krasa, ale jestli si pamatuji dobre, jedna z podminek automotive x-prize je moznost velkoseriove vyroby. To asi tenhle retro elegan tezko splni.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Myslím že tam jde především o ten pohonný systém, a ten by LincVolt chtěli nabízet i dále.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.