Na Slovensku se začal vyrábět Kia XCeed Plug-in Hybrid

redakce - 09 Březen 2020

Kia Motors Slovakia úspěšně spustila sériovou výrobu Plug-in hybridní verze crossoveru XCeed. Výroba nového modelu několik měsíců po spuštění výroby modelu Ceed Sportswagon PHEV.auto výroba plug-in hybrid Kia XCeed Slovensko

Příchodem těchto modelů přináší Kia elektrifikovaný pohon poprvé do segmentu kompaktních rodinných aut.
foto: Kia

„Oba modely představují novu důležitou fázi značky Kia, kdy uvádíme vyspělá hnací ústrojí příští generace do nejširší modelové řady Ceed. Prodeje rodiny Ceed během roku 2019 meziročně vzrostly o 46 %, přičemž nová elektrifikované provedení pohonu atraktivitu modelů Ceed ještě posílí,“ uvedl Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe.

„Během roku 2019 představovaly elektrifikované modely přibližně jednu sedminu vozů Kia prodaných v Evropě, přičemž tento trend se ještě zrychluje,“ dodává Herrera.

„Zatímco jiné značky o budoucích plánech elektrifikace pouze mluví, Kia celou řadu svých elektrifikovaných vozidel již uvedla na trh. Naše současné modely s mild-hybridním, hybridním či plug-in hybridním pohonem i naše elektromobily napříč různými segmenty nabízejí zájemcům široké možnosti volby a nižší provozní náklady.“

Plug-in hybridní modely Kia XCeed a Ceed Sportswagon se exkluzívně vyrábějí v jediném evropském výrobním závodě značky Kia, ve slovenské Tepličke nad Váhom. Na tyto modely se vztahuje 7letá tovární záruka Kia s omezením na 150 tis. km již ve standardu, rozšířená i na velkokapacitní akumulátor a novou hnací soustavu.

Kia XCeed PHEV a Ceed Sportswagon PHEV nabízejí alternativu ke konvenčním motorům. Nové hnací ústrojí spojuje 8,9 kWh lithium-iont polymerový akumulátor, 44,5 kW elektromotor a úsporný čtyřválec 1,6 litru GDI s přímým vstřikováním paliva.

Celkový systémový výkon a točivý moment činí 141 k resp. 265 Nm. Ceed Sportswagon Plug-in hybrid je schopný ujet s nulovými emisemi až 60 kilometrů na jedno nabití baterie, zatímco XCeed Plug-in hybrid je schopný urazit v čistě elektrickém režimu až 58 kilometrů.

Oba modely jsou vybavené novým virtuálním zvukovým systémem motoru. Jde o zvukový výstražný systém, který se aktivuje pouze v elektrickém režimu při nízkých otáčkách a také při couvání. Systém generuje zvuky, aby spolehlivě informoval chodce o přítomnosti vozidla a zvýšil tak jejich bezpečnost.

Model Kia XCeed PHEV se na evropských trzích včetně České republiky objeví v druhém kvartálu roku 2020.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?